google chrome hakkında

HPQ-User
04-04-2009, 00:23   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ıglesıas sormuş:
chrome kullanıyorum ama biraz sorunlu genelmi yoksa sadece bana has sorunmu acaba.birincisi sık sık kitleniyor ve kapanmıyor ancak görev yöneticisinden kapanıyor.ikincisi chrome u kapatmama rağmen görev yöneticisinde hala cohrome exe diye bir şey gitmiyor yaklaşık 17 mb yiyor.onuda ancak ben elle kaldırıyorum görev yöneticisinden. son sorumda hiç internete girmememe rağmen masaüstünde dahi kotam gidiyor adsl ışıkları yanıyor.trkynetmetre sağ allta çsalıştığı içinde belli ediyorum kotamın gittiğini. neden acaba. güncellme ler kapalı interneti kullanan herhsangi bir programda çalıştırmıyorum.ne yapmamı tavsiye edersiniz

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
xp pro sp2

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/530.4 (KHTML, like Gecko) Chrome/2.0.170.0 Safari/530.4

nonpasaran
04-04-2009, 00:52   |  #2  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

öncelikle chrome u güncelleyin hakkında kısmını açarsanız otomatik olarak güncelemeleri arar ve güncel olup olmadığını bildirir.internet ile ilgili ise size tavsiyem harici bir güvenlik duvarı örneğin comodo yu kurup windowsunkini devra dışı bırakın böylece hertürlü internet iletişimi elinizin altında olur ve haberiniz olmadan hiçbir program nete bağlanamaz ayrıca kablosuz kullanıyorsanız neti şifrenizi değiştirmeyi deneyin

Süleyman.
04-04-2009, 00:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Sisteminizde virüs olabilir. Bir antivirüs programıyla ve combofix ile tarama yapın.

ıglesıas
04-04-2009, 12:07   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
77 mesaj

ilginiz için teşekkürler.hakkında kısmına girince hata 3 diye uyrı veriyor. güncelleme sunucusu kullnaılamıyor.eltahir arkadaşım avira free malware antimalware asguared spybot ad aware taradım bişey çıkmadı. combofix ise deneyimsiz kullanıcılar kullanmasın yazıyor. bende deneyimsizim.biliyorsan kullnmasını biraz açıklarmısın.comodo türü güvenlik duvarı kullnmayı sevmiyorum zırt pırt herşeye uyarı veriyor.gerçi comodoyu kullnmadım ama genelde öyledirler.

Ahmet Ertuğrul
04-04-2009, 22:19   |  #5  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Belki kurulumda bir problem olmuştur, kaldırıp tekrar kurmayı dene. Bir de Comodo uyarı vermez, zırt pırt. Ben kullandım fakat ramin 512 ve altıysa bir anti virüsle birlikte çalıştığı zaman bilgisayarını birazcık kasabilir. Şu durumda zaten Comodo firewall bir işine yaramaz, çünkü onun tarama özelliği yok. (Comodo BoClean). Comodo Internet Security var onu kullanmadım.

Combofix i kullanma kılavuzu var internette, ama İngilizce. İngilizcen iyiyse bak ya da google ın sayfaları Türkçe'ye çevirme servisi varmış. Ben daha hiç kullanmadım ama deneyebilirsin.(çeviri servisini)

http://www.bleepingcomputer.com/combofix/how-to-use-combofix

Oguzkhan
05-04-2009, 00:14   |  #6  
Yıllanmış Üye
296 mesaj

bncede pcnde zararlı 1 yazılım olabilir kis 2009 ile taramanı oneririm

Ahmet Ertuğrul
05-04-2009, 02:09   |  #7  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Az önce yukarda verdiğim Combofix kullanım kılavuzu linkini Google Translate' ten geçir. Çok iyi bir çeviri değil ama idare eder sanırım.

http://translate.google.com.tr/

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 05 Nisan 2009 02:13