Google Chrome'un kurbanı olmayın!

CHIP Online
21-04-2010, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google'ın Chrome tarayıcısı her geçen gün büyüyor; ama büyüdükçe "birilerinin" de dikkatini çekiyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/goog ... -olmayin_19589.html

Resimlerle: Firefox'tan öte bir Chrome rehberi!

Google Chrome internet tarayıcı yaygınlaşıyor ve yaygınlaştıkça da zararlıların hedefi haline geliyor.

Google Chrome eklentisi kisvesi altında trojan'lar keşfedildi. Güvenlik şirketi BitDefender tarafından ortaya çıkartılan bu zararlı, sahte eklentiler .crx değil, .exe dosya uzantısına sahip.

Kullanıcılar aldıkları e-postalarda sahte bir Google Chrome eklentileri sitesine yönlendirildikten sonra, dikkat etmezlerse sahte eklenti kurbanı oluyorlar.

Trojan'ın kodu Agent-20577, Google ve Yahoo'ya engel olup kullanıcıları sahte sitelere yönlendiriyor. Sonrasında sahte bir banka sitesine girmek, kurban haline gelmek için yeterli oluyor.

Tüm konu: Google Chrome'un kurbanı olmayın!

İzleyin: Chrome için TV reklamı

Resimlerle: Firefox'tan öte bir Chrome rehberi!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Nereden indirdiğinize dikkat ediyor musunuz?

murat2010
22-04-2010, 05:03   |  #2  
murat2010 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
287 mesaj

Aslında Chrome un çokta güvenli bi tarayıcı olduğu söylenemez benim kullanma sebebim sade pratik vede hızlı oluşundan kaynaklanıyor biz Türk üz bize bişey olmaz deyip çıkıyoruz sörfe...

KOBRRA
22-04-2010, 06:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
279 mesaj
Alıntı: murat2010  
Aslında Chrome un çokta güvenli bi tarayıcı olduğu söylenemez benim kullanma sebebim sade pratik vede hızlı oluşundan kaynaklanıyor biz Türk üz bize bişey olmaz deyip çıkıyoruz sörfe...
 Evet aynen öyle.Biz Türkler herşeyde böyleyiz.Önce hız sonra güvenlik.Trafikte polisin olmadığı yerde hızlı gitmemiz bundan kaynaklanıyor.Neyse konuya dönersek;ben dikkat ediyorum.Ancak kullanıcıların çoğunu hız eklentisi diye kandırmak çok kolay.

eolos
22-04-2010, 12:12   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

kesinlikle dikkat ederim güvenlik benim için önemlidir...

Mr.PessimisT
22-04-2010, 23:21   |  #5  
Yıllanmış Üye
447 mesaj

hiç dikkat etmiyorum ve çok kısa bir süre chrome kullnadım hatta neredeyse hiç kullanmadım desem yeridir baya kısa bi süreydi her zaman Firefox favorimdir;)