Google Chrome varsayılan olamıyor

HPQ-User
30-01-2011, 10:32   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

MoonKhan sormuş:
Birkaç gündür fark ettiğim olay; uzunca süredir kullanmakta olduğum Google Chrome'u varsayılan tarayıcı yapmaya çalışıyorum. İşlemi onayladığımda varsayılan olarak gözüküyor, ben de ayarlardan (chrome'un ayarları) çıkıyorum hemen ardından tekrar ayarlara girip varsayılan tarayıcı olup olmadığını kontrol ettiğimde yine varsayılan tarayıcı olmadığı gözüküyor. Sistemimde IE8 de kurulu. McAfee ve Advanced System Care programlarını kullanıyorum ama bu programların günlük kayıtlarına falan baktığımda bu değişim konusunda herhangi bir engellemede falan bulunmadıklarını görüyorum.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
CPU AMD Athlon 64 Bit 3500 Venice
MB-AMD Epox 9NPA71 64 Bit
2GB DDR-400 Ram
VGA Asus Ati Radeon Eax550HM512
Asus TA252 Kasa

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/534.10 (KHTML, like Gecko) Chrome/8.0.552.237 Safari/534.10

walckener
30-01-2011, 21:14   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Ayarlar'dan Seçenekleri Tıklatıyorsun, Temel Bilgiler Başlığı Altında, Pencerenin En Altında Mavi Renkle Yazılmış "Varsayılan Tarayıcı"yı Görüyorsun. "Google Chrome Varsayılan Tarayıcım Olsun." Diyorsun ve Biraz Sonra "Varsayılan Tarayıcı Şu Anda Google Chrome." Yazısı Çıkıyor. Chrome'u Kapatıp Tekrar Açınca Bunun Değiştiğini Hiç Görmedim Doğrusu...