Google'dan kişisel portal

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
lazrailefsanesi
23-05-2005, 20:08   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Google tarafından başlatılan yeni bir hizmet sayesinde kullanıcılar Google başlangıç sayfalarını kişiselleştirerek haber, e-posta ve borsa takibi gibi pek çok hizmete tek bir noktadan erişebiliyorlar.

Google geçen günlerde 'beta test' olarak yürürlüğe koyduğu yeni bir hizmeti aracılığıyla ziyaretçilerin kendi seçimleri doğrultusunda Google ana sayfasını bir 'portal'a dönüştürmelerine izin veriyor. Kullanıcılar oluşturacakları başlangıç sayfasında Google'ın ve Google'ın içerik ortağı hizmetlerinin pek çoğundan faydalanabiliyor.

Bu hizmetler arasında "Gmail", "Google News" gibi hizmetler bulunuyor ve borsa bilgileri ve spesifik kaynaklardan haberlere tek bir noktadan erişilebiliyor. Bu hizmetler aracılığıyla örneğin bir kullanıcı tek bir sayfadan hava durumunu öğrenebiliyor, e-postalarına erişebiliyor ve haber başlıklarına göz atabiliyor.

"Zekice bir hareket"

Google'ın meşhur sade ve hızlı başlangıç sayfasının kullanıcılar tarafından özel olarak ayarlanarak bir bilgi demetine dönüşebilmesi dikkate değer bir değişim olarak tanımlanıyor. Şirketin kullanıcılara ana sayfayı kendilerince düzenlemeleri gibi bir seçenek sunması belli bir kullanım kolaylık sağlarken Google hizmetlerinin daha geniş çevrelere yayılmasını da sağlayabilir.

Şirket tarafından hayata geçirilen bu zekice hareketin özellikle Google'ın reklam gelirlerine pozitif bir yönde etki yapacağı düşünülüyor. Kullanıcılar başlangıç sayfalarını çeşitli bilgilerle donatsa da gene klasik Google sayfasına "Classic Google" linkine tıklayarak erişebiliyorlar.

Link : http://www.google.com/ig

kaynak::
kaynak::,,sid~12@nvid~580794,00.asp

Gökhan Varişler
23-05-2005, 20:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,298 mesaj

Bu blog denilen olay değilmi?

lazrailefsanesi
23-05-2005, 20:39   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Valla blog olup olmadıgını bilmiyorum haber ilginc geldi paylasayım dedim.

mrcplus
23-05-2005, 20:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
564 mesaj

şu an için sadece amerika için deneme ama biz turkler için ne zaman hazırlanır bilemem.Birde ben begenmedim bu servisi ya.zaten bu gibi seylerin arama sayfasında ne işi var millet oraya hava durumu yada haber için girmiyor ki (ben oyle zannediyorum:)

Recep Baltaş
23-05-2005, 22:46   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Hoşuma gitmedi.Google ın en sevdiğim hali sade hali.Yazıyorsun arıyor.Bu kadar.

shehsuvar
23-05-2005, 23:46   |  #6  
Yıllanmış Üye
779 mesaj

bencede " Yazıyorsun arıyor.Bu kadar. " :)

SilencE
17-07-2005, 22:10   |  #7  
Yıllanmış Üye
150 mesaj

Ama şu açıdan da bakmak lazım, my yahoo da kişiselleştirilebilir portal, ama arama da yapılabiliyor. Bence güzel olmuş