Google'ı bitirmek mi? Hiç sanmıyoruz!

CHIP Online
10-12-2009, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

MS Bing'e para akıtıyor; Yahoo yenilik yapıp duruyor. Peki Google bunları hiç takıyor mu?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/goog ... nmiyoruz_16946.html

Resimlerle: Google ve Bing karşı karşıya

Son dönemlerde Microsoft'un Bing üzerine yaptığı inanılmaz yatırımlar var. Buna rağmen Google tahtını kimseye kaptıracak gibi gözükmüyor. Experian Hitwise adlı bir şirketin yaptığı araştırma da Google'ın yetişilmesi zor bir rakip olduğunu tekrar kanıtladı.

Hitwise'ın raporuna göre Kasım ayında Google pazarın %71.57 sine sahipti. Bu Ekim ayına göre %1 lik bir artış demek. Yahoo ve Bing içinse Kasım ayının pek parlak geçtiği söylenemez.

Yahoo'nun Ekim'de %16.14 olan payı Kasım'da %15.39 a düştü. Bing ise %9.57'den %9.34'e geriledi.

Sosyal sitelerin popülerliğinin artmasıyla birlikte bu rekabet daha da kızışacak gibi gözüküyor. Ekim ayında Microsoft ve Google Twitter ile gerçek zamanlı arama sağlayan bir anlaşma yapmıştı. Google bu özelliği geçtiğimiz günlerde kullanıcıların beğenisine sundu. Microsoft ise işi biraz daha ileri götürerek bu anlaşmayı Facebook ile de imzaladı.

Arama motorlarının sosyal sitelere verdiği önem, bu sitelerin internet kullanıcılarının hayatında ne kadar önemli olduğunun da bir göstergesi.

Tüm konu: Google'ı bitirmek mi? Hiç sanmıyoruz!

İzleyin: Google Chrome 4 Beta

Resimlerle: Google ve Bing karşı karşıya

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bing Google'ı tahtından indirebilir mi?

toddler
10-12-2009, 22:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
220 mesaj

Hayır

yalcinkurt
10-12-2009, 22:30   |  #3  
yalcinkurt avatarı
Yıllanmış Üye
1,580 mesaj
Alıntı: CHIP Online  
Tartışıyoruz: Bing Google'ı tahtından indirebilir mi?
Tabii ki hayır. Ama ben Bing'i destekliyorum. Şöyle ki; tekelcilik hem Google'a hem piyasaya zarar verir. Zayıfta olsa bir rakibi olduğu için Google yeniliklerde daha da öne çıkacak diye düşünüyorum. İyi ki varsın Google.

seckin_kaya
10-12-2009, 22:33   |  #4  
seckin_kaya avatarı
Yıllanmış Üye
1,065 mesaj

google ı seviyorum

bitlisgoldcomputer
11-12-2009, 09:41   |  #5  
Yeni Üye
49 mesaj

google asla bitirilemez. öyle ki. ben belki benim gibi milyonlarca kullanıcı exploreri çalıştırdığı gibi yazdıgı ilk kelime eminim google kelimesi oluyor. tabi bu benim fikrim. ama rakibi yok ve kolay kolay da olucak gibi gözükmüyor.