Google'ın patronundan meydan okuyan açıklama!

CHIP Online
29-04-2009, 14:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google iddialı konuştu: Ne Symbian ne de Windows Mobile... Bu yıl bizim yılımız olacak!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Goog ... aciklama_12271.html

Resimlerle: Android'li G1: Google cep telefonunu test ettik

İnternetin tartışmasız bir numaralı ismi olan Google'ın patronu Eric Schmidt, Google'ın her geçen gün biraz daha popülerleşen açık kaynak kodlu işletim sistemi Android ile ilgili oldukça iddialı konuştu.

2009 yılının Android yazılımının yılı olacağını savunan ve Android'in bu yıl içerisinde çok daha güçlü bir konuma geleceğin ifade eden Schmidt, Android'in açık kaynak kodlu olmasının önemine dikkat çekti. Google'ın geçtiğimiz günlerde yeni bir Android güncellemesi yayınladığını dile getiren Schmidt, ileriki günlerde Android'i tercih eden donanım ortaklarında da ciddi bir artış yaşanacağına dikkat çekti.

Ancak Google'ın kullanıcılara bedava sunduğu Android'den nasıl bir gelir elde edeceği ise kafaları karıştırmıyor değil. Bu yönde sorulan sorular üzerine bir açıklama yapan Schmidt, Android'in cep telefonu abonelerinin en azından %20'sine ulaşması gerektiğinin altını çizerken, Android'i kullanan kullanıcıların haliyle Google arama motorunu kullanacağını ve Google reklamlarına tıklayacağına vurgu yaptı.

Tüm konu: Google'ın patronundan meydan okuyan açıklama!

İzleyin: Android'li G1 böyle çalışıyor!

Resimlerle: Android'li G1: Google cep telefonunu test ettik

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Eric Schmidt'in yorumlarına katılıyor musunuz?

Fattur
29-04-2009, 18:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

He Sucks........

H@ckerCesur
29-04-2009, 19:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj
Schmidt, Android'in cep telefonu abonelerinin en azından %20'sine ulaşması gerektiğinin altını çizerken, Android'i kullanan kullanıcıların haliyle Google arama motorunu kullanacağını ve Google reklamlarına tıklayacağına vurgu yaptı.
Ölme eşegim yaz gelsin. Gözünü devirmiş

Ahmet Ertuğrul
29-04-2009, 19:28   |  #4  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Android aşağı Android yukarı. Gına geldi artık.

frozen
29-04-2009, 20:15   |  #5  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

İlgimi çeken nokta;

- Google beta etiketlerinin ve sürekli deneme aşaması laflarının arkasına saklanmaktan ne zaman çıktı da piyasaya meydan okuyor?

Şaşırtıcı gerçekten, Google'dan marsa insan yollamasını beklerdim ama çıkıp meydan okuyacak cesareti göstereceğini hiç beklemezdim. Çok şaşırdım ama bu sene Android tutarsa eğer, bende bilgisayar kullanmayı bırakırım.