Google kapalı kapıları açtı!

CHIP Online
27-11-2009, 20:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google kapıları kapatılan ve artık görmek mümkün olmayan bu eserleri herkesin ulaşımına açıyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/goog ... ari-acti_16658.html

Resimlerle: Tarihten ilginç kareler artık herkese açık...

Savaşların toplumlar üzerine açtığı yaralar her zaman için çok büyük oluyor. Üstelik bu olumsuz etkilerden sadece insanlar değil, kültürler de etkileniyor. Örneğin Irak'ta devam eden karışıklıklar ülkedeki müzelerin de kapanmasına neden oldu. Google şimdi bu müzeleri tekrar açıyor ama internet üzerinde...

Google çalışanların ziyarete kapalı olan Irak müzelerinde çektiği fotoğraflar bu sanal müzede sergilenecek. Google şimdiye kadar 14 binin üzerinde tarihi eser fotoğrafı çekti. Fotoğrafları çekilen eserlerin büyük kısmı eski Mezopotamya kültürlerine ait ve ağırlıklı olarka Babil ve Sümer uygarlıklarının izlerini taşıyor.

Google'ın CEO'su Eric Schmidt Bağdat müzesinden katıldığı toplantıda şunları söyledi; "Zamanımızı ve kaynaklarımızı, uygarlığınızın fotoğraf ve düşüncelerini milyarlarca insana ulaştırmaktan daha iyi değerlendirebileceğimizi düşünmüyorum" diye konuştu. Sanal müzenin 2010 yılı başında açılması hedefleniyor.

Tüm konu: Google kapalı kapıları açtı!

İzleyin: Google Building Maker

Resimlerle: Tarihten ilginç kareler artık herkese açık...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce internet tarih ve kültürleri aktarmak konusunda yeterince işlev görüyor mu?

_hEro
27-11-2009, 20:18   |  #2  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

Süper fikir merakla bekliyorum.Çoklu dil seçeneklerinide ihmal etmezler umarım.

AkyüzCan
28-11-2009, 10:40   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
278 mesaj

Şu andaki boyutuyla HAYIR;ama hiç olmamasından daha iyi tabiiki... Süreç içinde gerek teknik gerekse nicel anlamda gelişmesi göreceği taleple doğru orantılı olacaktır...İlk aşamada perspektif görsel açı  farklıklarıyla görüntü zenginliği  beklemiyorum her şey zamanla işte..!

world_pc
28-11-2009, 11:31   |  #4  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,357 mesaj

Çok güzel düşünmüşler...