Google Maps'e bir yenilik daha eklendi!

CHIP Online
20-04-2009, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google Maps yeniliklere doymuyor: İşte Google'ın harita hizmetine eklenen son özellik...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Goog ... -eklendi_12223.html

Resimlerle: Google Earth ile kapsamlı bir Türkiye turu!

Google, dünyayı bilgisayarınıza getiren Google Maps hizmetini geliştirmeye devam ediyor. Ve yeni eklenen bir özellik ile artık harita üzerinde incelediğiniz bölgeye ait webcam görüntülerine de görmeniz mümkün. Bunu yapmak için harita görüntüsü üzerinde, sağ üst bölümde yer alan "More" butonuna tıklayıp, açılan menüden "Webcams" seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Daha sonra haritada beliren webcam simgelerine tıklayarak, görüntüyü aktif hale getirebilirsiniz.

Buradaki tek eksiklik, karşınıza gelecek olan görüntünün canlı bir webcam videosu olmaması. Karşınıza gelecek olan görüntü yakın zaman ait webcam görüntüsünden seçilmiş tek bir kare. Fakat sık bir aralıkta yenilenen görüntü, yine de size incelediğiniz bölgeye ait güncel bir anı aktarması açısından önemli.

Tüm konu: Google Maps'e bir yenilik daha eklendi!

Resimlerle: Google Earth ile kapsamlı bir Türkiye turu!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Google Maps'in webcam görüntüsünü nasıl buldunuz?

onlineTR
20-04-2009, 17:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,947 mesaj

kullanamıyorum...

YavuzKa
20-04-2009, 19:24   |  #3  
YavuzKa avatarı
Yeni Üye
39 mesaj

Resimler 15 dakika da bir yenileniyor. Dünya'dan anlık görüntü almak açısından güzel bir adım. Kim bilir belki ilerde Google Earth Dünya'yı canlı izleme programı olur. Mesela inönü stadına zoom yapıp Beşiktaş maçlarını Google Earth'den izlemek benim en büyük hayallerimden birisi... :)

HaaNKs
20-04-2009, 19:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
315 mesaj

Google güzel işler yapıyor ama bunu dünya çapıdan görmek istiyoruz sadece Amerika da değil. Örneğin USA de en ince ayrıntısına kadar her türlü bilgiye erişebiliyorsun, biliyorum dünya çok büyük ama insan bu güzel detayları kendi ülkesinde de görmek istiyor...