Google yeni telefonu ile alkışı aldı ama...

CHIP Online
29-09-2008, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google yeni telefonu G1 ile iyi bir adım attı; ama bu adım iPhone 3G'yi geçecek kadar büyük mü?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Goog ... -aldi-ama_8883.html

Resimlerle: İlk Android cebi HTC Dream'in çok özel resimleri

Google, yeni telefonuyla geçtiğimiz günlerde kamuoyunun karşısına çıktı. G1 ismi verilen yeni telefonuyla birlikte Google, birçok sektöre el attığı gibi cep telefonu pazarına da girmiş oldu.

Deutsche Telekom AG'ye ait T-Mobile aracılığıyla kullanıcılara ulaşacak olan G1, aynı zamanda Google'ın Android mobil işletim sisteminin de babası olarak kabul edilen Andy Rubin tarafından geliştirildi.

Dokunmatik ekranıyla dikkatleri üzerinde toplayan Google'ın çiçeği burnunda yeni cep telefonu G1, tasarımı itibariyle iPhone'un sanal klavyesine bir türlü ısınamayan kullanıcıların da dikkatini çekmeyi başarıyor.

Hafta başında New York'ta detaylarıyla gün yüzüne çıkan G1, iPhone'un sunduğu birçok fonksiyonu da içerisinde barındırıyor: Bir web tarayıcı, oyun ve yazılımların satın alınabilmesi için bir online mağaza ve müzik oynatıcı.

Tüm konu: Google yeni telefonu ile alkışı aldı ama...

Resimlerle: İlk Android cebi HTC Dream'in çok özel resimleri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Google'ın yeni telefonu G1 beklentileri karşılayabilecek kadar iyi mi?

Fattur
03-10-2008, 22:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

şifre sistemi pekde akıllıca değil.