Görev çubuğu ve başlat menüsü donuyor

HPQ-User
25-03-2009, 00:06   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

thesnakesabo sormuş:
Yakın bir zamanda registryde ince ayar yaptıktan sonra bilgisayarın açılışında görev çubuğu ve başlat menüsü donmaya başladı ve bu hale her açılışta explorer.exe yi sonlandırarak geçici olarak son verdim ve en sonunda bu donmanın arkaplanda çalışan bir programcık yüzünden olduğunu farkettim ve o programcığı mecburen devre dışı bıraktım sorun düzeldi ama bu yüzden bana çok lazım olan kayıt programımı çalıştıramıyorum.Format dahi attım ama sorun değişmedi.Ayrıca ccleaner programını yükledim fakat açılır açılmaz kapanıyor ve Bitdefender in ücretsiz sürümünü önceleri düzgün olarak kullanmama rağmen formattan sonra yüklediğimde çift tıkladığımda açılmıyor.Bu neden olabilir ve bu duruma kalıcı olarak nasıl son verebilirim gerçekten bütün işlerimi altüst etti şimdiden teşekkür ederim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
ASUS M3A32 Deluxe AM2 ANAKART
AMD 6000 işlemci
2* 1 GB KINGSTON HYPER X 1066 MHZ DDR 2 RAM
512 MB PALIT 4850 RADEON EKRAN KARTI
500 GB SEAGATE SATA 2 HDD

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.7) Gecko/2009021910 Firefox/3.0.7

Mustafa@PC
25-03-2009, 00:12   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

format dahi atıp bir virüs diye tespit ettiğiniz şey silinmemişse virüs mbr bulaşmıştır benim size önerim xp cd si ile kurtarma konsoluna girin(xp cd sini takın normal xp yükler gibi ilerleyin ordan sonra r ye basın(bir ekarn gelicek orda sorucak size zaten)daha sonra kurtarma konsluna girin ve "fixmbr" komutunu uygulayın..(tırnaklar olmadan yazın)...

eğer bunlar olmassa ve hala aynı virüs ordaysa low level format var google dan bakın blursunuz onu uygulıcaksınız ama biraz risklidir..

ama yinede sorun donanımsal da olabilir cpu sıcaklığını kontrol edin biosunuzu defaultlayın...

Süleyman.
25-03-2009, 01:00   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

programlarınızın setuplarını virüs taramasından geçirin. formattan sonra da devam ediyorsa sorun, ihtimal yükleme kaynağınız virüslüdür, belki de formattan sonra virüsü siz kendiniz kuruyorsunuz tekrar kendi elinizle. yalnız dikkat edin, virüs olamayan ama anti-virüs programının virüs olarak algıladığı dosyaları silmeyin. (anladınız siz onu).

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 25 Mart 2009 01:01
thesnakesabo
25-03-2009, 16:49   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Arkadaşlar arka planda çalışan program virüs değil Cubase Sx 3 müzik programının sanal dongle ı önceden rahatlıkla çalışabiliyordu.Her ihtimale karşı başka bir sürümünü denedim fakat onda da aynı şey oldu.Ayrıca cubase i dongle ıyla birlikte her kurduğumda ve bilgisayarı ilk kapatıp atığımda sorunsuz çalışıyor fakat ikinci açışımda aynı sorunu veriyor.