Görev yöneticisi ve kayıt defteri sorunu

HPQ-User
08-01-2010, 09:40   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Seckin sormuş:
Merhabalar..
Benim sorunun görev yöneticisi ve kayıt defteri ile.
   CTRL ALT DEL yaptığım zaman GÖREV YÖNETİCİSİ YÖNETİCİNİZ TARAFINDAN DEVRE DIŞI BIRAKILDI. hatasını veriyor..
bunu düzeltmek için forumlarda bahsedilen neredeyse tüm çözümleri denedim..gpedit.msc çalıştırıp devre dışı bırakmayı v.b herşeyi.
     Aynı şekilde kayıt defteri ilede problemim var..çalıştır regedit yaptığım zaman..KAYIT DEFTERİ DÜZENLEME,YÖNETİCİNİZ TARAFINDAN DEVRE DI BIRKAKILMIŞ hatasını veriyor..bunun içinde bir çok yöntemi denedim..aynı şeklde gpedit.msc den düzeltmeyi, registry booster ile tarattım..forumlarda bulduğum kodları .vbs olarak kaydettim. yani internette bulunan hemen hemen bütün yolları denedim ama çözülmedi..bu konuda yardımlarınızı bekliyorum
  bu arada bu olaylar yeni format attığım bir pc de meydana geliyor..

yardımlarınıza teşekkürler.iyi çalışmalar..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows xp ver. 2002 sp3 yüklü.
pentium 4 2.8ghz 512 Ram 80 gb hd

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)

Süleyman.
08-01-2010, 22:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Sorununuzun esas nedeni zararlı yazılım. Normalde araştırmış olduğunuz şekilde gpedit.msc üzerinden geçici olarak, sorunun kökeni değil ama sonucu düzeltilebilirdi. Yine de bu şekilde sorunun kaynağına inilmiş olmayacaktı. Güncel bir güvenlik yazılımıyla sisteminizi taramanız gerekiyor. Windows XP kullandığınız için, eğer uzun zamandır bilgisayarınız formatlanmıyor ise formatlamanızı ve format sonrası ilk olarak güvenlik yazılımını kurmanızı tavsiye ederim. Çünkü eğer uzun zamandır cihazınız formatlanmıyorsa, virüs kaynayan işletim sisteminiz aynı zamanda şişmiş de demektir.

Hayalet 26
08-01-2010, 22:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Bana kalırsa sorun xp cd sinde.Yeni formatlanan bir sistemde bu tür hataların olması pek normal değil.Cd ye ya virüs bulaşmış ya da hatalı.Başka bir cd ile tekrar format atın...

za89
08-01-2010, 23:27   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

kayıt defterinden bazı yerlere girip yapılabilir ama doğru bir format cdsiyle kolaylıkla hallolur.

dr_tekden
11-01-2010, 22:31   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Bu sorun bende de vardı. 2 haftadır ugrastım olmadı. Ennsonun da format attım fakat yine bulaştı. Forumlardaki denilenn şeyler antivirüsler hiçbir işe yaramadı. Kendim bulduğum bir yöntemle çözdüm. Dennetim masası-Kullannıcı hesaplarından tekrar yeni kullanıcı olusturdum. Daha sonra o kullanıcıya geçiş yaptım Başlat-çalıştır-regedit yazdım kayıt defteri açıldı. Daha sonra Dosya sekmesinden "Ver" kısmına geldim amacım kayıt defterinni kayıt etmekti. Dosyanın kaydedileceği yeri ve adını belirledikten sonra sol alt köşede tümü secenneği işaretleyerek kayıt ettim. bu işlemlerden sonra eski hesabıma geri döndüm kayıt ettiğim kayıt defteri bilgilerini çalıştırdım ve oldu. Görev yöneticisi sorununuda gpedit.msc den düzeltim ve sorun çözüldü.