Görev Yöneticisi

HPQ-User
03-04-2010, 10:07   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

HyBR sormuş:
arkadaşlar ben bu laptop u ilk aldıgımda herşeyi güzel calısıyodu  ama bir gün format atmak zorunda kaldım attık tan sonra 2 3 gün sonra benim görev yöneticim kendi kendine devre dışı bıraktı bir sürü programlar felan denedim aynı acılmıyor bu kac tane işlme var yönetim şablonlarından felan  gene aynı şöyle 1 2 saat calısıyor gene aynı :) yani o yolu sölemeyin bana  kimi pc sine virüs girmiş diyor 1 defa daha format attım ama gene aynı hep sorunu var ben bunu nasıl düzelte bilirim kalıcı olarak yardımcı olursanız sevinirim....

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
512 RAm  128 ekran kartı 80 GB hardisk intel celeron 1.80

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Roadrunnner
03-04-2010, 10:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
694 mesaj

Hocam program denedim yazmışsın ama belki bunu denememişsindir.Process Hacker programı bence çok iyi bir program.Ayrıca bu programı varsayılan görev yöneticisi olarak ayarlayabiliyorsun.Yani ctrl+alt+del yaptığında doğrudan Process Hacker açılıyor.Buyrun:

clickonline
04-04-2010, 17:08   |  #3  
clickonline avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
459 mesaj

Formattan sonra kurduğun programlarda virüs olma ihtimali olabilir , temiz sistem kurarsın tekrar kurduğun programlar seni başa döndürür , yada varsa bilgisayarında başka bölüm oraya bulaşmıştır Autorun.inf özelliğini kullanarakda her D: ye tıklayışında virüs yeniden aktif oluyordur , yada disklerinin mbr denen kısımlarınada virüs bulaşmış olabilir , bu mbr formatla temizlenmiyor ancak o bölümü silip yeniden oluşturanca çözülüyor sorun.

Sistemni Combofix ile tarat.