görüntü yok

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
selsoft
20-09-2005, 14:55   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

merhaba arkadaşlar bende samsung syncmaster 753s monitör var 2 yıldır kullanıyorum sorunsuz bir şekilde son 2-3 aydır bilgisayarı 45 dakika 1 saat kullandıktan sonra ekran kapanıyor fakat bilgisayar çalışmaya devam ediyor sizce sorun nerde yardım ederseniz sevinirim.

darkstar
20-09-2005, 15:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

sorun buyuk ihtimalle ya ekran kartinda yada monitorude. monitorunu baska bi bilgisyarda deneme sansin varsa dene o zaman anlayabilirsin. eger deneme sansin yoksa bunu anlamak icin sunu deneye bilirsin bilgisayarini ac 45 dk bi saat oyna yani kapanana kadar, kapandiktan sonra sadece moitorun fisini cekip bir kac dk bekleyip tekrar taktiginda goruntu geliyosa sorun moitorunde gelmiyosa, sorun sitemden ve buyuk ihtimallede ekran kartindan oldugunu anlarsin yanliz burda dikkat etmen gereken nokta monitorun fisini cektiginde bilgisayarin acik kalsin ve sen monitoru takip deneyene kadar kapatma. ama tam olarak ekran kartindanmi degilmi diye anlaman icin bi kac test daha yapman gerekiyo eger sorunun monitoruden olmadigi anlasilirsa o zaman sana bi kac sey daha soyleyebilirim ama once monitormu degilmi anlamamiz gerekiyor.

selsoft
22-09-2005, 22:14   |  #3  
OP Yeni Üye
32 mesaj

yardımın için teşekkür ederim ama bu soruyu sorduğum günden beri bir sorun çıkmadı yani bilgisayar beni rezil etti :)) ekran kartında sorun olabilir 64 mb bazı oyunları oynayabiliyorum delta force gibi bilmiyorum 2 gündür ses yok.

selsoft
22-09-2005, 23:40   |  #4  
OP Yeni Üye
32 mesaj

tekrar merhaba 2 dakika önce bilgisayarın ekranı tekrar kapandı fişi çekip bekledim yine açılmadı işin ilginç tarafı sadece sörf yaparken bu sorunla karşılaşıyorum oyun oynayınca birşey olmuyor.

darkstar
23-09-2005, 20:34   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

o zaman sorunun monitorde degil buyuk ihtimalle sicakliktan kaynaklaniyor bana oyle geliyor. kasanin kapagini acmak yada kasaya bi fan daha takmak sorununu cozecektir. bence kasanin kapagini ac bir sure oyle takil, yani kasanin kapagini kapali tutma kasa acik kullan bilgisayarini eger sorun cikarsa alternatif seylerde araya biliriz