Görüntü yok...!!!

HPQ-User
21-09-2010, 15:10   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

jandarma sormuş:
Hayırlı günler...

Askerden izine geldim ve uzun zaman açılmamış bilgisayarımı açtım, lakin birden kapandı ve sadece kasanın power lambası yanıp sönmeye başladı ama görüntü veya fan sesine benzer hiçbişi yoktu, sadece görüntü olarak pc ye uzun süre dokunmadığım zaman ekran koruyucu tarzında bişi var, monitör bi beyaz oluyo bi kırmızı oluyo bi siyah gidiyo böyle... haliyle power düğmesini basılı tuttum ve bilgisayarı tamamen kapadım.Lakin bi dahaki açışımda kasa çalışmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyor ki monitöre elektrik geliyor ve yine renkli ekranlar...Ama monitör hakkında ilginç bi estantane monitörün kapama tuşuna bassamda monitör hala çalışıo lakin rengarenk ekran görüntü yok...

bu sorun askere gelmeden öncede vardı, netten film izlerken bi süre sora kapanıyordu bende filmleri parça parça izlemek zorunda kalıyordum, ama ne zaman kapansa sonra açabiliyordum ekran geliyordu lakin şimdi gelmiyor...

forumda benzer başlıkları okudum hiçbiride işe yaramadı, daha dorusu genelde ekran kartının üstünde durulmuş lakin bende ekran kartı yok, onboard kullanıyorum...

kabloları herşeyi kontrol ettim, sorun kablolarda değil, agp yuvasında hiç değil o kadar sıkı oturttum ki vidalar artık neredeyse boş dönmeye başlıcaktı...

iznimin bitmesine 8 gün var ve açıkcası pc olmadan kanadım kırılmış gibi hissediorum...

şimdiden teşekkürler...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Windows XP

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

DarkFaLLen
21-09-2010, 20:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
133 mesaj

Başka bir monitörde dene istersen.O zaman anlayabiliriz sorun monitörmü kartmı