Görüşlerinizi buyurun..

rebelreqiment
11-03-2012, 21:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

Arkadaşlar hepinize merhaba

ufak bir konuda danışmam gereken birşey var yardımcı olabıleceklere sımdıden tesekkur edıyorum 
sistemim 
İntel D celeron 3.20 Ghz
Nvidia geforce 9500 Gt
2 gb ram dd2 667 mhz (yanls htrlamıyorsam)
windows xp sp3 ( perfect xpnin sürümlerinden )
power 300 wat sata destekli 
HDD 160 sata
HDD 160 ide ( iki ayrı olmak üzere ) 

arkadaşlar sistemim bu ekran kartını bugun aldım ufak tefek arastırmalar sonucunda bu ekran kartını tercıh ettım butceme uygun olarak asıl mesele şu 
pcye gta 4 ve call of duty 2 kurdum oyuna giriyorum oyun sorunsuz bir şekılde acılıyor fakat monıtor den gelen bir yazi ile anlayabıldıgım kadar çözünürlük desteklenmıyor diyor.o şekilde gta4e girdikden sonra oyun donuyor ama pc donmuyor hatta aksıne o an cok performanslı bır sekılde calısıyor yanı oyunu kapatmam 1 saniye bile sürmüyor anlam veremedim sizce neyden kaynaklanıyor olabılır? dusucelerınızı yazabılırmısınız ve call of dutye gelınce oyuna gırıyorum ekran ayarları orta derecede oyuna gırdıkden sonra 1 dk felan oynuyorum ya gta oldugu gıbı oyun donuyor yada yazılar bırbırıne gırıyor.ekran kartını denedım ekran kartında sorun yok gıbı görünüyor aklımdada söyle bir sorun var directx9 kurulu ondan olabılırmı acaba ? 

ayrıca bir sorum daha olucaktı .. 
monıtorum BENQ dan orta durumda bir monıtor .. ekran kartım çözünürlük olarak 2000 lere kadar desteklıyor fakat monıtor 1366*768 den fazlasını gostermıyor .. buna bir çare bulabılırmıyız yani monıtordenmı kaynaklanıyordur sizce?  

lütfen goruslerınızı beklıyorum..

cafergokhan37
12-03-2012, 00:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
143 mesaj

Arkadaşım monütörünün desteklediğinden fazla çözünürlükte oynıyamassın oyunları zaten .
Bunun nedenini forumlardan sorarak bulamassın mutlaka bir bilgisayarcıya götür.Bakmadan görmeden anlaşılacak bir problem değil yan.
Ama şunu söyleyim güç kaynağını mutlaka yükseltmelisin.Güç kaynağından olabilir.
Çünkü oyunlarda ekran kartı çok watt çeker ve senin psu bu enerjiyi sağlıyamaz.Haliyle ekran kartınada gerekli enerji gelmeyince adam gibi çalışamaz. Belki bu nedenden olabilir.AMA MUTLAKA BİR BİLGİSAYARCIYA GÖTÜR. EMİNİM POWER KUTUN YETERSİZ DİYECEKTİR.

rebelreqiment
12-03-2012, 17:46   |  #3  
OP Taze Üye
16 mesaj

Yarın denicem ayrıca bir sorum daha olacak sizce
Nvidia geforce 9500 gt 1gb 128 bitmi yoksa sapphire radeon Hd 5570 1gb ve 128 bitmi ? hangısı daha iyidir ?