GTX Titan Ultra ve GTX Titan LE

SypeR54
07-06-2013, 20:06   |  #1  
SypeR54 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
724 mesaj

Evet. Burdada gene gpuboss.com dan aldığım veriler var. 

Buyrun değerlere geçelim.

DiamondMines
08-06-2013, 10:59   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: SypeR54  
Evet. Burdada gene gpuboss.com dan aldığım veriler var. 

Buyrun değerlere geçelim.

Titan ULTRA da mı yapılıyor, inanmıyorum artık. 4K ile monitörlerin fiyatları düşsede artık 4K oyun oynamaya başlasak. Bunların hepsi 4K destekliyor, hatta HD 7750 bile destekliyor ama monitör piyasası geride kaldı ve çok pahalı şu anda. Ekran kartları patlama aşamasında, parası olan yaşadı yine.

okinkurt
08-06-2013, 15:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj
Alıntı: DiamondMines  
Titan ULTRA da mı yapılıyor, inanmıyorum artık. 4K ile monitörlerin fiyatları düşsede artık 4K oyun oynamaya başlasak. Bunların hepsi 4K destekliyor, hatta HD 7750 bile destekliyor ama monitör piyasası geride kaldı ve çok pahalı şu anda. Ekran kartları patlama aşamasında, parası olan yaşadı yine.

4k fiyatları düşse az yaygınlaşsa hemen alıcam piyasadaki led ve LCD leri hiç beğenmiyorum sabit görüntü iyide hızla akan görüntüde crt yi mumla aratıyolar 4k yı sabırsızlıkla bekliyorum :D tabi cok güçlü bir gpu gerekli ben gtx 660 sli yapıcam alırsam eğer.

SypeR54
08-06-2013, 17:44   |  #4  
SypeR54 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
724 mesaj

Evet. Bende listede Titana bakarken bi baktım Titan Ultra yazıyor. Dedim direk koymalıyım. Titan başlı başına bir canavar zaten :D. Bu ondanda beter bir canavar. Eğer test değerleri doğruysa tabi..

DiamondMines
08-06-2013, 18:57   |  #5  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj
Alıntı: okinkurt  

4k fiyatları düşse az yaygınlaşsa hemen alıcam piyasadaki led ve LCD leri hiç beğenmiyorum sabit görüntü iyide hızla akan görüntüde crt yi mumla aratıyolar 4k yı sabırsızlıkla bekliyorum :D tabi cok güçlü bir gpu gerekli ben gtx 660 sli yapıcam alırsam eğer.

Aynen hocam 4K olayı çok aynı bir deneyim. Bizde bekliyoruz ama fiyatlar uzun süre düşmez. Şu anki LED gibi piyasa değeri olması lazım ki bu da 2 sene sürer.

okinkurt
08-06-2013, 19:21   |  #6  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
Aynen hocam 4K olayı çok aynı bir deneyim. Bizde bekliyoruz ama fiyatlar uzun süre düşmez. Şu anki LED gibi piyasa değeri olması lazım ki bu da 2 sene sürer.

https://www.chip.com.tr/haber/asu ... -monitor_40734.html Valla gtx 660 danda şüphe ettim bu yazıdan sonra :D baya baba aletler sağlam görüntü almak için uğraştıracaklar sanırım bütçeyi yerle bir edicek fiyatlar demek buda 2 sene sonra yaygınlaştığında iyi bir ekran kartı lazım olacak şuan aldıklarımızın çöp olma ihtimali var gibi titan vs hariç orta seviyeler zor kaldırır bu çözünürlüğü yazıdada 30 hz durumu var diyor pek hoş olmaz okadar para verdikten sonra.

DiamondMines
08-06-2013, 19:52   |  #7  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj

https://www.chip.com.tr/haber/asu ... -monitor_40734.html Valla gtx 660 danda şüphe ettim bu yazıdan sonra :D baya baba aletler sağlam görüntü almak için uğraştıracaklar sanırım bütçeyi yerle bir edicek fiyatlar demek buda 2 sene sonra yaygınlaştığında iyi bir ekran kartı lazım olacak şuan aldıklarımızın çöp olma ihtimali var gibi titan vs hariç orta seviyeler zor kaldırır bu çözünürlüğü yazıdada 30 hz durumu var diyor pek hoş olmaz okadar para verdikten sonra.

Evet 4K için mecburen GPU değiştirmemiz gerekebilir, o zamana kadar hayırlısı. Ama burda önemli olan çözünürlüğün yükselmesi ile alakalı. 4K 4096 x 2160 gibi bir çözünürlük ile çalışacaksa minimum 6 GB lık bir ekran kartı olması lazım ki akıcı bir deneyim sergilesin, özellikle oyunlarda. Hele bir de ultra ayarlar girerse işin içine bence 6 GB bile yetmicek.  

Son Düzenleme: DiamondMines ~ 08 Haziran 2013 19:53
okinkurt
08-06-2013, 20:10   |  #8  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
Evet 4K için mecburen GPU değiştirmemiz gerekebilir, o zamana kadar hayırlısı. Ama burda önemli olan çözünürlüğün yükselmesi ile alakalı. 4K 4096 x 2160 gibi bir çözünürlük ile çalışacaksa minimum 6 GB lık bir ekran kartı olması lazım ki akıcı bir deneyim sergilesin, özellikle oyunlarda. Hele bir de ultra ayarlar girerse işin içine bence 6 GB bile yetmicek.  
 Valla ya loto nun bize vurması yada petrol kuyusu bulmamız lazım :D çok büyük paralar gider öle bir sisteme öle bir gpu için sağlamda bir cpu gerek yandık :D

Son Düzenleme: okinkurt ~ 08 Haziran 2013 20:12
DiamondMines
08-06-2013, 20:14   |  #9  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj
 Valla ya loto nun bize vurması yada petrol kuyusu bulmamız lazım :D çok büyük paralar gider öle bir sisteme öle bir gpu için sağlamda bir cpu gerek yandık :

Hiç sorma hoca. Aslında 4K film izlemek de ayrı bir olay olacak, en azından bunları orta derece ekran kartları ile izleyebiliriz HD 7850 veya GTX 660 gibi.

okinkurt
08-06-2013, 21:26   |  #10  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Hiç sorma hoca. Aslında 4K film izlemek de ayrı bir olay olacak, en azından bunları orta derece ekran kartları ile izleyebiliriz HD 7850 veya GTX 660 gibi.

Orası öle tabi ekranı alıp bi süre idare edip sonra sağlam bir gpu alınabilir bu birazda ekranın oturacağı fiyata bağlı ben gene en dandiğinin 1 kağat olacağını düşünüyorum oda iyimser bi tahmin :D çokta yüksek fiyatlar beni aşar şahsen 4k hayal olarak kalır foruma gelen öneri isteyenlere link atarız artık özene özene :D inşallah makul bir fiyat la gelir diyecemde aç gözlü şirketler den öle bir şey beklemek hayal :(

DiamondMines
08-06-2013, 22:13   |  #11  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj
 Orası öle tabi ekranı alıp bi süre idare edip sonra sağlam bir gpu alınabilir bu birazda ekranın oturacağı fiyata bağlı ben gene en dandiğinin 1 kağat olacağını düşünüyorum oda iyimser bi tahmin :D çokta yüksek fiyatlar beni aşar şahsen 4k hayal olarak kalır foruma gelen öneri isteyenlere link atarız artık özene özene :D inşallah makul bir fiyat la gelir diyecemde aç gözlü şirketler den öle bir şey beklemek hayal :(

Oyun için 4K çözünürlük için güçlü gpu gerekecek bu belli ama orta ayarlarda heralde bizde GTX 660/770 gibi kartlar ile yetinebiliriz. Veya SLI yapabiliriz ilerde elimizdekilerle.

okinkurt
08-06-2013, 23:09   |  #12  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Oyun için 4K çözünürlük için güçlü gpu gerekecek bu belli ama orta ayarlarda heralde bizde GTX 660/770 gibi kartlar ile yetinebiliriz. Veya SLI yapabiliriz ilerde elimizdekilerle.

Aynen slı yetebilir muhtemelen ozamana kadar gtx6xx in ucuzlayacağını düşünüyorum gelecek yeni seri kartlar la beraber 300 küsürlere inerse güzel olur şuan bende samsung s23b350h var 2ms 23 inç pek memnun değilim ancak değiştirmiycem 4k yı bekliycem bu ekran beni baya idare eder inş umduğumuz gibi olur 4k keyfi süreriz gerçi crt den bu yana gözler mafoldu bende sinek uçuşması vs ne ararsan var 4k yıda kullanırsak .... Allah bilir artık :D ama pc bir hastalık bırakılmıyor bi türlü .