güncelleştirmde hata yaşıyorum

HPQ-User
11-08-2008, 11:59   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

pınarrr sormuş:
güncelleştirme yaparken 8024402c kodu hatası veriyor ve güncelleştirmeyi tamamlayamıyorum.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
vista programı yüklü. hp marka pavilion PC m8000 m8160. tr

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.1)

Banned
11-08-2008, 12:04   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
1,447 mesaj

Bu hataya bilgisayarınızda çalışan ve Windows Update Services'ın Internet'e erişmesini engelleyen bir program neden olabilir.
Bunu yapabilecek programlar güvenlik duvarları, casus yazılım önleme yazılımları, web hızlandırıcılar, Internet güvenliği veya virüsten koruma programları ve proxy sunuculardır. Bu programlardan herhangi biri çalışıyorsa, güncelleştirmeleri karşıdan yükleyip kurarken programı kapatmanız gerekebilir. ama güncellemeden sonra bunları kesinlikle açın.

sorunun çözümü budur.
Windows Update'in çevrimiçi duruma geçerek güncelleştirmeleri alabilmesi için, Internet Explorer'ı ağayarlarını otomatik olarak algılayacak şekilde ayarlaman gerekir.
1. Başlat düğmesi ve ardından Internet Explorer'ı tıklatarak Internet Explorer'ı açın.
2. Sırasıyla Araçlar düğmesini, Internet Seçenekleri'ni, Bağlantılar sekmesini ve ardından Yerel Ağ Ayarları'nı tıklatın.
Otomatik yapılandırma'nın altında Ayarları otomatik olarak algıla onay kutusunu seçin ve Tamam'ı tıklatın.