Güncelleştirme hatası

altaytuna
28-08-2007, 21:14   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
250 mesaj

Yaklaşık 1-2 haftadır bir güncelleme yüklenemiyor..
Herdefasında yüklenemedi diyor...

Güncelleştirmenin adı:  "Microsoft .NET Framework Sürüm 2.0 Güvenlik Güncelleştirmesi (KB928365)"

Sistemde yanılmıyorsam net framework 1-2 ve 3 de yüklü...

Nasıl kurtulacam bu durumdan!

TuncaBozkurt
28-08-2007, 21:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Bu tür durumlarda Google veya Microsoft.com'da güncelleme kodunu aratırsan doğru sonuca varırsın.
Kodu araştırdım ve güncelleştirmenin şu olduğunu öğrendim:

Windows 2000, Windows Server 2003 ve Windows XP için .NET Framework 2.0 SYSTEM.WEB.DLL ve MSCOREE.DLL Güvenlik Güncelleştirmesi

Hızlı Açıklama
Bir saldırganın Microsoft .NET Framework 2.0 çalıştıran Windows tabanlı sisteminizin güvenliğini aşmasına olanak verebilecek bir güvenlik sorunu saptanmıştır.

Genel Bakış
Bir saldırganın Microsoft .NET Framework 2.0 çalıştıran Windows tabanlı sisteminizin güvenliğini aşmasına ve denetimini ele geçirmesine olanak verebilecek bir güvenlik sorunu saptanmıştır. Microsoft'un bu güncelleştirmesini yükleyerek bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

Yönergeler

1. Karşıdan yüklemeyi başlatmak için bu sayfadaki Yükle düğmesini tıklatın veya Dili değiştir açılan listesinden farklı bir dil seçin ve Değiştir'i tıklatın.
   2. Aşağıdakilerden birini yapın:
          * Yüklemeyi hemen başlatmak için Çalıştır'ı tıklatın.
          * Kurulumu daha sonra yapmak için yüklemeyi bilgisayarınıza kaydetmek isterseniz, Kaydet'i tıklatın.
          * Yüklemeyi iptal etmek için İptal'i tıklatın.

Güncelleştirmeyi yüklemenizi tavsiye ederim. Çünkü kötü niyetli bir kişi, bu açığı kullanarak bilgisayarınıza zarar verebilir, daha da önemlisi kişisel bilgilerinizi çalabilir.

NOT: Yükleme yaparken, sisteminiz 64 bitse X64 ile biteni, 32 bitse X86 ile biteni indirmelisiniz.

Son Düzenleme: TuncaBozkurt ~ 28 Ağustos 2007 21:31
altaytuna
28-08-2007, 22:14   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
250 mesaj

Yükleyemiyorum....

Bildirim alanında devamlı duruyor...
Güncelleştirmeleri yükle dediğim zaman başarıyla yüklemedi şeklinde biruyarı veriyor...

Tatil nedeniyle bilgisayarı belli bir süre çalıştırmamıştım...Glediğimde birçok güncelleme buldu ve yükledi. ama bu bahsettiğim yüklenmiyor...

altaytuna
30-08-2007, 16:50   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
250 mesaj

Bu sarı zemin üzerine siyah renkli ünlem işaretli güncelleme simgesiyle yaşamaya devam ediyorum kardeş kardeş!!!!!!!!!