Güvenli Kipte Açılış Hızı

fortran9082
18-08-2008, 14:19   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj

Bilgisayarımın güvenli kipte açılışı 10 dakika kadar sürüyor.Kapanışı da en az o kadar sürüyor.Bu normal midir?Değilse neden kaynaklanabilir? Teşekkürler.

Fatih_ARMAĞAN
18-08-2008, 14:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

Güvenli kip normal açılışa göre  bir süre daha uzun sürmesi normaldir.

eğer normalden uzun sürüyor ise yaklaşık 3 dk dan daha uzun sürüyorsa yazılımsal bir sorun veya donanım sürücülerinde bir sorun olabilir. tabi virüs ihtimalide oldukca yüksek.

eolos
18-08-2008, 14:44   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

güvenli kipte acılışsa virusun etki edebileceğini zannetmiyorum driverlarında sornun var büyük ihtimalle

Metal_Milita
18-08-2008, 15:14   |  #4  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
1,011 mesaj

Güvenli Kipte Daha Hızlı açılma olması lazım çünkü donanımların birkısmı + programlar  devre dışı kalıyor dolasyısıyla sistem yükü azalıyorben böyle biliyorum yanlışsam düzeltin

inNteAcoME
18-08-2008, 15:48   |  #5  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

arkadaşım programlar devredışı kalıyor ama windowsun açılmasını sağlayan servislerde devredişi kalıyor!
Ama 10 ilginç bence virüsle falan alakalı deil belki sistem dosyaları bozulmuş yada şişmiştir.
Dosyalar bozulduysa: normal modda sistem cdsi takılı iken çalıştıra "sfc scannow" yaz. chip yan etki olarak bazı programlar çalışmaya bilir diyor ama en az 100 kere denedim hiç başıma gelmedi.
Dosyalar şişmiş ise cleaner vs ile bi tremizlemeyi deneye bilirsin.

fortran9082
18-08-2008, 17:42   |  #6  
OP Üye
63 mesaj

Öncelikle fikir veren arkadaşlara teşekkürler.
Virüs ihtimali düşük bence de çünkü güvenli kipte tam tarama yaptırdım.Bilgisayarımdaki verileri de düzenli bir şekilde temizliyorum,diskimi de birleştiriyorum.Tam virüs taraması için kullanıyorum güvenli kipi genellikle.Zaten virüs taraması uzun sürüyor,bir de açılış kapanışı beklemek sinirimi bozdu.

Fatih_ARMAĞAN
18-08-2008, 17:46   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj
fortran9082
Öncelikle fikir veren arkadaşlara teşekkürler.
Virüs ihtimali düşük bence de çünkü güvenli kipte tam tarama yaptırdım.Bilgisayarımdaki verileri de düzenli bir şekilde temizliyorum,diskimi de birleştiriyorum.Tam virüs taraması için kullanıyorum güvenli kipi genellikle.Zaten virüs taraması uzun sürüyor,bir de açılış kapanışı beklemek sinirimi bozdu.
son olarak söyliceğim şudurki güvenli kipte yapılan virüs taraması virüs olmadığını göstermez. güvenli kipte virüs,trojan vb. uygulamaların pasif konumda kalabilme ihtimali yüksektir.

bazı virüsler güveni kipte yapılan taramalarda yakalanamayabilir.

saygılar..

virüsden dolayı yapma sonucuda şudur virüs bazı sistem dosyalarına zarar verdiyse güvenli kipte açmamazlık yada çok geç açma gibi durumlar söz konusu olabilir.

bol şans.

inNteAcoME
18-08-2008, 18:15   |  #8  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

arkadaş doğru söylüyo:Dosyalar bozulduysa: normal modda sistem cdsi takılı iken çalıştıra "sfc scannow" yaz.

fortran9082
19-08-2008, 12:21   |  #9  
OP Üye
63 mesaj
inNteAcoME
arkadaşım programlar devredışı kalıyor ama windowsun açılmasını sağlayan servislerde devredişi kalıyor!
Ama 10 ilginç bence virüsle falan alakalı deil belki sistem dosyaları bozulmuş yada şişmiştir.
Dosyalar bozulduysa: normal modda sistem cdsi takılı iken çalıştıra "sfc scannow" yaz. chip yan etki olarak bazı programlar çalışmaya bilir diyor ama en az 100 kere denedim hiç başıma gelmedi.
Dosyalar şişmiş ise cleaner vs ile bi tremizlemeyi deneye bilirsin.
Dediğinizi yaptım,bir an MS-DOS penceresi göründü kayboldu.Böyle mi olması gerekiyor?Arka planda bir şey çalışmıyor gibi.Ayrıca ben Service Pack 3 ü yükledim belki de ondan kaynaklanıyordur.Şayet öyleyse "sfc scannow" komutu yine de iş görür mü?Çünkü sistem CD sinde Service Pack 2 var. Teşekkürler.

Son Düzenleme: fortran9082 ~ 19 Ağustos 2008 12:22
Osgn
19-08-2008, 14:03   |  #10  
Yıllanmış Üye
349 mesaj
helios_ptera
Güvenli Kipte Daha Hızlı açılma olması lazım çünkü donanımların birkısmı + programlar  devre dışı kalıyor dolasyısıyla sistem yükü azalıyorben böyle biliyorum yanlışsam dü
Yanlışsın düzeltelim. Sanırım hiç güvenli kipte açmadın windows'u. Olandan çok daha yavaş açılır ve kapanır.