Güvenlik bilgisi

HPQ-User
08-09-2008, 02:03   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

fearless_young sormuş:
ben güvenlik konusuna cok takılıyorum..birsürü form siteleri vs.. siteler gezdim hepsinde fikrimi degistirecek yorumlar vardı benım fıkrım o kadar degıstık birbirine girdi..ben bir kac defa virüs vs zararlıların saldırısından bırcok ozel onemlı verılerımı kaybettım ornek verecek olursam harici (smart disk .160 gb.) hardiskimin sürücüsünde copy.exe adlı bir vürüs yüzünden hard diskime ılasamadım ve enın de sonunda urasmama ragmen tüm verilerimi kaybettım ve hic yedegım de yoktu..benım pc de suan kaspersky2009 kurulu ama pc mı yavaslatıyor ben verilerimi nasıl koruyacagımı bılmıyor ve sızden yardım beklıyorum..

1.en iyi antivirüs yazılımı hangisi?
2.pcme antivirüs yazılımından baska bir güvenlik yazılımı kurmalımıyım.
3.verilerimi (herne olursa olsun güvenlik acıklarımı kapatmıs dahi olsam da) nasıl koruyacagım?
4.disk imaj programı denedım verilerim cok fazla oldugu icin cok fazla yedekleme kaynagı ıstıyor!!!

not:windows formatlamaktan sıkıldım..ve verilerimi bır cok kez kaybettim benım ıstedıgım verilerimi korumamın yolları...

TESEKKUR EDERIM SIMDIDEN BOYLESINE BIR HIZMET VERMİZ OLDUGUNUZDAN...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows xp professionel sp3
intel celeron D 2.66
DDR 400(pc3200) 512 mb
DDR 400(pc3200) 512 mb = 1024 mb
MSI 4.1 p3 anakart
maxtor 2f030j1 VAM51JJ0  30 gb ata
smartdisk 160 gb usb
DVD yazıcı
not:bılgım fazla yok!!!!!!!!

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.1) Gecko/2008070208 Firefox/3.0.1

Ahmet_79
08-09-2008, 02:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

en iyisi kis 2009

ikinci olarak eset ss

bunlardan birini kullanırsanız bence başka bi yazılıma ihtiyacınız yok eğer kis sisteminizi çok kasıyor ise eset ss kullanmanızı tavsiye ederim saygılar.

fearless_young
09-09-2008, 01:16   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj

sagolun tesekkur ederım arkadaslar......

su an kis 2009 kurulu lisanslı ve sureklı guncel durum da zone alarm kurdum internete giremedim...geri kaldırdım  kaspersky de güvenlik duvarı yokmu zone yi kurmam lazımmmı??

birazda benım kendıme cekı duzen vermem lazım bılmedıgım tanımadıgım rastgele programları fılan kuruyorum ondan dıye dusunuyorum..

tekrar sagolun arkadaslar baya yardımınız olduu...

fearless_young
09-09-2008, 01:59   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj

bana sadece kis yeterlimi....

ayrıca kendımce bır yontem gelıstırdım  acaba ıse yararmı bılmem winrar ile dosyayı sıkıstırıyorum uzantısını degıstiryorum bu bir cozüm mü sence bilmem ama virüsler uzantıyı goremesse dosya kapalı hale gelır dıye dusundum umarım dıgru dusunmusum dur :D

ör:(adobe photoshop cs 10.0 .rar)   dosya adını
   (adobe photoshop cs 10.0 .ra )   bir iki harfi siliyorum

kullanacagım zaman tekrar düzeltsem nasıl olur acaba...

tesekkur ederım emegine saglık...