Güvenlik Kameralarıyla Ilgili !

ysf.guner
28-08-2009, 01:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkdaşlar burada yazılım güvenliği ile ilgili konuların tartışıldığının farkındayım. Ancak forumlarda güvenlik kameralarıyla ilgili birşey olmadığı için buradaki güvenlik başlığının altına açıyorum bu konuyu. Başlıyorum izninizle...

Arkdaşlar yukarıda kabaca kuracağımız güvenlik kameralarının şemasını verdim. Neden bu kadar çok kamera diyebilirsiniz ! Bu bir otelin krokisidir. Koridorlar çok dar ve alçak. Ancak kısa koridor, 45 uzun koridor 65 metre. Otel 5 katlı ve her kata 12 kamera yerleştireceğiz. Ve otel bahçesine yerleştirdiğimiz kameralarla sayı 110' u bulacak. Kullanacağımız sistem analog sistem olacak maliyetten dolayı. IP kamera tercihim ve bilgili olduğum sistemdir. Hiç analogla işm olmamıştı şimdi oluyor. Neyse, sorum ve kilit nokta şu! Her katta 12 kamera olduğu için ve toplamda 110 kameramız olduğu için bu sisteme ne DVR kart nede kayıt cihazı yeter! Ben diyorumki, bizim Switch' lerin işini yapan toplama cihazları varmıdır acaba analog sistemde??? Yani biz 12 (veya daha az / veya daha fazla) kamerayı bir kutuda toplayıp, oradan tek bir kablo ile kayıt cihazına girip, topladığımız kameraları kayıt edebilir ve monitorlerimizde gosterebilir miyiz ? Switch' le aynı mantık yani. Bunu yapabileceğimiz bir cihaz var mıdır? Varsa adı nedir? Nereden tedarik edilir? Hangi markası makul fiyatlıdır hangi markası kalitelidir gibi gibi sorulara yanıt arıyorum... Yardımcı olursanız sevinirim. Kaynak sınırlı değil hiç yok ! (Ya da ben ulaşamadım...) Şimdiden Teşekkürler...

ysf.guner
31-08-2009, 09:15   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Sanırım kimsenin bu konu hakında bilgisi yok !