Güvenlik Merkezi Hizmeti Başlatılamıyor Hatası !!!

Msdogan
15-09-2009, 01:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Güvenlik Merkezi Başlatılamıyor hatası alıyorum. Hizmetler kısmında güvenlik merkezine gelip otomatik başlangıç ı seçiyorum başlat diyorum "Hata 123 : Dosya adı, dizin adı veya birim etiketi söz dizimi hatalı" diyor ve bir türlü güvenlik merkezi açılmıyor. Bilgisayara format attım güncellemeleri yaptım SP2 yükledim birkaç gün düzgün çalıştı fakat galiba bir güncelleme yaptı ve benim PC yine sapıttı. İş yerindeki PC dede aynı hata var evdeki PC dede. Yardım edebileceklere şimdiden teşekkürler.

OSMAN BAĞÇEVAN
15-09-2009, 02:01   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Başlat menüsünden çalıştıra gelip  “services.msc”yazıyoruz veentere basıyoruz.  Karşımıza Windows Vista’nın hizmetlerarabirimigeliyor. Bu hizmetler içerisinde resimde gördüğünüzişlevlerigerçekleştiriyoruz.

1. Hizmetler arasından güvenlik merkezini bulup çift tıklıyoruz.
2. Açılan pencerede başlangıç türü kısmını otomatik olarak seçiyoruz.
3. Uygula butonuna basıyoruz.
4. Başlat butonu aktif hale geliyor ve başlat butonuna basıyoruz.
5. Tamam yapıp pencereyi kapatıyoruz.
Artık devre dışı kalan Güvenlik Merkezi Hizmeti aktif hale geliyor.  Bilgisayarınızı her açtığınızda otomatik olarak servis
başlayacak ve sistemi denetlemeye devam edecektir.

alıntıdır !!!
http://www.vistax64.com/tutorial ... y-center.html?ltr=S

sisteminiz de büyük ihtimalle virüs var..
temizlemek için :
https://www.chip.com.tr/blog/pire ... iZLENiR_1361_3.html

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 15 Eylül 2009 02:05
aragorn20
15-09-2009, 02:02   |  #3  
Taze Üye
10 mesaj

güvenlik merkezinin açık olması çok da önemli değil ama hizmetlerden elle başlatmayı denediniz mi? eğer denemenize rağmen olmuyorsa iyi bir virüs programıyla kapsamlı bir taratma yaptırın çünkü normal şartlarda format atmanıza rağmen bu hatanın olmaması gerekir.

Msdogan
15-09-2009, 09:46   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

Sorun zaten hizmetlerden başlata bastığımda aldığım söz dizimi hatası. Virus olduğunuda sanmıyorum çünkü herdaim virus programım kuruludur. Tahminim vistanın bir güncellemesi sistemi bozuyor çünkü format atıp temiz bir sistem kurduktan sonra ilk başlarda sorun yok Fakat programlarımı ve güncellemeri yüklemeye başlayınca bir yerden sonra sistem sapıtıyor fakat neden anlamadım. Çözümüde hiçbir yerde bulamadım.

Son Düzenleme: Msdogan ~ 15 Eylül 2009 09:46
Msdogan
19-09-2009, 01:09   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

Gerçekten sistemde virus varmış galiba. Combofix ile sistemi tarattıktan sonra sorun çözüldü. Teşekkürler arkadaşlar

mtDD
26-12-2010, 21:05   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

bendede combofix çözdü...

Barhik
25-01-2011, 18:01   |  #7  
Taze Üye
3 mesaj

bende çözemedi ya combofix başka sorunları halletti mesela kenar çubuğu ögeleri siyah gözüküyodu... hala çözüm arıyorum bilginize...

Msdogan
25-01-2011, 18:15   |  #8  
OP Taze Üye
5 mesaj

Combofix ten sonra ikinci mesajdaki adımları denerseniz belki çözüm olur.. Ben sadece combofix ile çözmüştüm zamanında. Şuan Windows 7 kullanıyorum kafam rahat :)

Barhik
25-01-2011, 18:19   |  #9  
Taze Üye
3 mesaj

bendede 7 yüklü yeni formatladım gerçekten performas anlamında vistadan kat kat üstün ama problemler dewam ederse tekrar recoveery yapcm. önerini denycm tşk ederm

romakiyo
22-03-2011, 21:53   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

osman bağçevan üyemiz 4/4 lük bir açıklama yapmış.allah razı olsun osman abimizden bunu deneyin olmazsa yorumlarınızı bekliyorum bende denedim anında oldu !!!hatasız günler!!! diliyorum