Hacker'lar yine başardı iPhone 3.0 ve 3Gs kırıldı!

entaroadun
18-06-2009, 02:15   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
15 mesaj

Apple’ın çıkarttığı tüm işletim sistemlerini kırarak firmanın iPhone için farklı ülkelerde farklı GSM operatörleriyle yaptığı anlaşmaları anlamsız kılan, bu sebeple Apple’ın kabusu olan Dev Team yine farkını ortaya koydu. Apple’ın iPhone’a birçok yeni özellik ekleyen, en önemlisi MMS, copy-paste gibi seçenekleri getiren 3.0 versiyonu da daha piyasaya bile çıkmadan kırıldı. Apple, tüm iPhone’lar için bu akşam 20:00 dolaylarında iTunes’tan yeni işletim sistemini yükleme imkanı tanıyacak. Ancak Dev Team, Apple’dan önce davrandı ve yellowsn0w adlı programını 3.0 işletim sistemi için yenilediğini duyurdu. Yeni adı ultrasn0w olan program 3.0 işletim sistemli telefonları tüm sim kartlarla çalışır hale gelecek şekilde kırıyor. Bu, aynı zamanda yeni iPhone 3Gs’in de daha piyasaya bile çıkmadan kırıldığı anlamına geliyor. Çünkü bu telefon da 3.0 işletim sistemini kullanarak Temmuz’da satılmaya başlanacak.

Eski iPhone 2.2 ile iPhone 3.0 karşılaştırma tablosu: http://www.icihaz.com/

Son Düzenleme: entaroadun ~ 18 Haziran 2009 02:16
İtacHi_
18-06-2009, 12:07   |  #2  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,894 mesaj

Hackerlık bitmez iPhone nin önü kesilmez KahkahaKahkaha

Ciim
18-06-2009, 15:14   |  #3  
Yıllanmış Üye
454 mesaj
entaroadun
Apple’ın çıkarttığı tüm işletim sistemlerini kırarak firmanın iPhone için farklı ülkelerde farklı GSM operatörleriyle yaptığı anlaşmaları anlamsız kılan, bu sebeple Apple’ın kabusu olan Dev Team yine farkını ortaya koydu. Apple’ın iPhone’a birçok yeni özellik ekleyen, en önemlisi MMS, copy-paste gibi seçenekleri getiren 3.0 versiyonu da daha piyasaya bile çıkmadan kırıldı. Apple, tüm iPhone’lar için bu akşam 20:00 dolaylarında iTunes’tan yeni işletim sistemini yükleme imkanı tanıyacak. Ancak Dev Team, Apple’dan önce davrandı ve yellowsn0w adlı programını 3.0 işletim sistemi için yenilediğini duyurdu. Yeni adı ultrasn0w olan program 3.0 işletim sistemli telefonları tüm sim kartlarla çalışır hale gelecek şekilde kırıyor. Bu, aynı zamanda yeni iPhone 3Gs’in de daha piyasaya bile çıkmadan kırıldığı anlamına geliyor. Çünkü bu telefon da 3.0 işletim sistemini kullanarak Temmuz’da satılmaya başlanacak.

Eski iPhone 2.2 ile iPhone 3.0 karşılaştırma tablosu: http://www.icihaz.com/

sanırım site reklamı yapıyorsun dostum... 3gs satılmadan nasıl kırılır ki? ayrıca dünyaca ünlü ve iphone yazılımını kıran dev team henüz kırdığını açıklamadı site reklaı yapma

freekays
18-06-2009, 16:10   |  #4  
freekays avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
597 mesaj

kırılması iphone nin işine gelir daha çok alıcı dah açok para

windows 7 nin sızdığı gibi gündemi meşgul ediyorlar bedava reklam

prison
18-06-2009, 21:44   |  #5  
Yıllanmış Üye
585 mesaj

apple kullanmadığım için noproblem:)))

StyleALP
19-06-2009, 10:39   |  #6  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,601 mesaj

'' Ciim '' in de dediği gibi bu uygulama daha çıkarılmadan nasıl kırılırki ?

Ciim
19-06-2009, 20:00   |  #7  
Yıllanmış Üye
454 mesaj
AdRaMiTi

Apple yetkilileri bu haber üzerine artık En yeşilinden Elma yerler :P Kütür,Kütür...vAğzı kulaklarına varıyor

apple cihazı yaptı ve bir fiyat belirledi cihazın kırılması yani unlock dediğimiz işlemin yapılabilir olması apple ın işine gelir çünkü çoğu kullanıcı bir hat alıp o hatla uzun süre boyunca kullanmak istemez eğer çok konuşmuyorsa yada o şebekeyi beğenmiyorsa dolayısıyla apple anlaşmasını yapar ve satar kaybı yok kazancı çok... yanlış yorum yani ayrıca konuya daha önce yazdığım mesajdaki gibi arkadaş reklam yapıyor forum yetkilisi yokmu şu mesajlarını silse...