Hacker saldırıları

cakirler67
13-05-2009, 18:40   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
421 mesaj

kasmaz

luqqa
13-05-2009, 20:56   |  #27  
luqqa avatarı
Yıllanmış Üye
332 mesaj
SCARFACE_
ya gerçek ıp in değişmez zaten nete çıkınca nette site yöneticileri hariç kime senin gerçek ıp ini göremez görülen maskedir modem sana her yeni bağlanışında yeni maske sağlar

arkadaşa saldırı bir site aracılığıyla belli çünkü gerçek ıp sini kendisi vermesdi ise site yönetcileri dışında diğerleri göremez

benim bildiğim

İnsanların web sitelerine olan guveni kırmamak lazım gelir ilk başta. Sonuçta web sitesi sahiplerinin ne amaçla site kurduklarını bilemeyiz.  

Arkadaşın bilgisayarında çok buyuk ihtimalle trojan var.

Trojan bulaşma yollarından bazıları :

Online görüşme imkanı sağlayan msn skype vs gibi programlar aracılığı ile kabul edilen dosyalar

İnternet üzerinden sahibi belirsiz programları indirip kurmak

Mail adresimize gelen her maile sazan gibi atlamak

veya halen internet explorer 6.0 ı kullanarak kendini hacker sanan lamerlere artı bir avantaj sağlamak

en sık kullanılan trojan dağıtma yollarından bazılarıdır yukarıda saydıklarım.

Sayet bilgisayarınıza trojan bulasmıssa trojanı yollayan kişi her seferinde bir yere bakmak zorunda değildir. Siz bilgisayarı her açıp internete bağlandığınız anda bilgisayarınızda kurulu olan trojan clienti  sunucusuna uyarı gönderir. Su makine internete girdi der ve server sizin ip adresinizi otomatik olarak client üzerinden alarak sisteme girmeyi başarır.

Trojanlar bulastığı makinelerde kendilerini sistem dosyası olarak tanıtırlar. Bu sebeple bazı virüs programları sildim engelledim dese bile yetkiler yuzunden tam olarak işlem yapamazlar. en kesin kurtuluş yolu ise bilgisayara yeniden işletim sistemi kurarak diğer sürücüleri aktif edip tıklamadan önce kalitesine gucendiğiniz virüs programları ile taratmak olacaktır.

by_loxol
14-05-2009, 16:58   |  #28  
OP Üye
69 mesaj

şu anda windows u yeniden kurdum ve eset smart security 4 yükledim bunun yanında pc yi kasmayacak bi firewall kurmalımıyım. bende 1GB ram 2.2 Ghz intel core 2 duo işlemci 1 GB ekran kartı var

özkan_oktay
15-08-2009, 23:57   |  #29  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

benim her cevabımdaki gibi kis 2009 yada 2010 kullan kardeş o ağ saldırılarını engeller hacker önlemide çok güzel brak avastı filan bence al bi lisanslı kasper kurtul saygılar...

özkan_oktay
04-11-2009, 22:25   |  #30  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

virüs olmayan kendi programlarını kurmuş olabilirler bu sayede istediklerini yaparlar bunu sadece kaspersky internet security ile çözersin çünkü uygulama denetimi özelliği ile bu programı bulur engeller ve saldırıları da bloke eder lisaslı tavsiye ederim..