Haier T5B Notebook sizce nasıl ?

Atilla Sarıtaş
28-07-2010, 06:58   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

DataStar'ın distribütörlüğünü yaptığı Çin'in en büyük ev elektroniği üreticilerden olan Haier marka laptop Türkiye de yakın zaman önce satışa çıktı.

Bimeks'in sitesinde de bulunduğu notebook fiyatına göre özellikleri gerçekten çok güzel görünüyor.
Chip kullanıcıları arasında bu notebook'u kullanan var mı ?
Etrafında kullanan kişiler var mı ?
Sizin görüşleriniz neler ?
Bütçesi düşük olup netbook almak istemeyen kişilere ne kadar önerirsiniz ?

... gibi sorulara yanıt alırsak bütçesi düşük kişileri doğru yönlendirebileceğimizi düşünüyorum.
Bende notebook alanlar kervanına katılacağım için hem kendi adıma hemde başkaları adına bu cevaplar tatmin edici olacaktır.
Aynı zamanda Haier markası Toshiba gibi hemen hemen her alanda elektronik eşyaları mevcut beyaz eşya, klima, ev elektroniği, notebook...
Haier T5B Notebook hakkında bazı kaynaklar :

Türkiye Distribütörü : www.datastar.com.tr
Haier Resmi Sitesi    : www.haier.com

Chip Online Haier T5B incelemesi     : https://www.chip.com.tr/inceleme/haier-t5b_2804.html
Chip Online Haier T5B Haberi           :https://www.chip.com.tr/konu...18204.html
PCKoloji Sitesi Haier T5B incelemesi : http://www.pckoloji.com/...bilgisayar.html
DataStar Haier T5B incelemesi         : http://blog.datastar.com.tr/...Incelemesi.aspx 
Bimeks Haier T5B Ürünü : http://www.bimeks.com.tr/urun/1002/109298/haier-t5b.aspx

Notebook'tan bi görünüm : (Resimleri yeni sekmede açarsanız net bir şekilde görebilirsiniz.)

Yandan bi görünüm : (Resimleri yeni sekmede açarsanız net bir şekilde görebilirsiniz.)

Dış Kasası'ndan : (Resimleri yeni sekmede açarsanız net bir şekilde görebilirsiniz.)

Sizce fiyat / özellik bakımından nasıl bir notebook ? 

Son Düzenleme: Atilla Sarıtaş ~ 28 Temmuz 2010 12:16
Atilla Sarıtaş
28-07-2010, 07:40   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Bence özellikleri fiyatına göre çok iyi bi notebook max. 4 GB ram desteklemeside gayet yeterli. Ek olarak 1 GB ya da 2 GB ram takviyesi yapılırsa gerçekten tadından yenmiyeceği kanaatindeyim.

Son Düzenleme: Atilla Sarıtaş ~ 28 Temmuz 2010 07:41
Recep Baltaş
28-07-2010, 10:33   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Ürün ülkemizdeki birçok dizüstü bilgisayardan daha iyi. Fiyatına göre mükemmel.

Mesela: Cashper, Exkşper, Eşcort, Arşelik, Veştel, Aydata, Datpon...

Atilla Sarıtaş
28-07-2010, 10:38   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
5,871 mesaj
Alıntı: Recep Baltaş  
Ürün ülkemizdeki birçok dizüstü bilgisayardan daha iyi. Fiyatına göre mükemmel.

Mesela: Cashper, Exkşper, Eşcort, Arşelik, Veştel, Aydata, Datpon...

Haklısın Recep marka kalitesi olarak inan onlardan daha çok güveniyorum :)
Nerdeyse hemen hemen herkesin kullandığı cep telefonların fiyatında. Kaçırılmayacak bi fırsat. Chip'ten videolu ürün incelemesi bekliyoruz :) 

hariciadam
28-07-2010, 12:18   |  #5  
hariciadam avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,192 mesaj

bu fiyatta başka notebook markası yok fiyatına göre iş görür bencede

http://www.pcdepo.com/asp/produc ... -1GB-160GB-15-6-DOS

Atilla Sarıtaş
28-07-2010, 13:24   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Daha ucuzu yok, olmayacakta galiba :)

Atilla Sarıtaş
29-07-2010, 02:21   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Konu güncel ve incelemeye açıktır :)

hakanbilici
29-07-2010, 03:23   |  #8  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
52 mesaj

o kadar övülmüşki alet sanarsın müthiş birşey var.arada türk markalarınada laf geçirilmiş şu ezik alet için.casperda aynı bilgisayar 900tl casperdan alırsan.. başka biryerde bulursan düşer eminim fiyat.casper aynı kasayı ne zamandan beri satıyor farklı farklı şekillerde.casper müthiş yada harika demiyorum değilde ama gereksiz yere kötülemeye gerek yok ne istiyorsunuz hiç türk markası olmasın da hep yabancı markalardan mı alalım teknolojiyi.yavaş yavaş olcak herşey ilk önce kasayı haierden yada ne blim clevodan alıp burda üstüne adını yazıp satıcaz sonra belki içindekileri biz takıcaz kasayı biz yapıcaz.ama siz böyle yok abi türk markası güvenilmez gibisinden bir duruşa devam ettiğiniz sürece hiçbirşey olmaz.tamam kötü gerçekten teknik servisi bilmem desteği yada pilini bulamadım geçenlerde elimdeki casper laptopun.ama türk malı diye almasanız bile birazcık olsun destek olcağınıza elinizden geldiğince kötülemek bence yanlış.eleştiri filanda demeyin sakın yemezler.adamlar birşeyler yapmaya çalışıyor en azından. buyrun bu da casper aynı kasanın linki 

http://www.casper.com.tr/UrunDetay.aspx?intStockNo=1337

vatanda 600 küsür su anda söylediğim gibi

Son Düzenleme: hakanbilici ~ 30 Temmuz 2010 18:30
Atilla Sarıtaş
29-07-2010, 11:29   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Casper'i ya da herhangi bi markayı kötüleyen yok. Güven meselesi var ortada. Distribütör aracılığıyla geldiği için genelde firmaya göre değişmekle beraber daha fazla üzerinde duruyorlar. Yazıları okuduysan görebilirsin, HDD ve Ram gibi sonradan değiştirilebilen parçaları ev ortamında bile değiştirebiliyor, garanti kapsamından çıkarmıyorlar. Ayrıca teknolojide destek veya köstek gibi bi deyim olmaz, olamaz. Neye güvenirsen ya da hangisi bütçene denk düşüyorsa onu alırsın. Ayrıca biz Casper'ın mallarına değil hizmetlerine (Garanti, satış sonrası yardımcı olma) açısından değerlendirdik. Hiçbir mal kusursuz değildir.

noleafclover
30-07-2010, 19:11   |  #10  
Yıllanmış Üye
311 mesaj
Alıntı: Atilla Sarıtaş  
HDD ve Ram gibi sonradan değiştirilebilen parçaları ev ortamında bile değiştirebiliyor, garanti kapsamından çıkarmıyorlar.
Bilgi notu: Bu her markada böyledir.Hdd ve ram değişimlerinde sadece çıkardığınız parçanın garantisi biter.Yeni taktığınız parçanın kendi garantisi olduğu için problem yoktur sonuçta ama eğer çıkardığınız parça sonradan başka ortamda arıza yaparsa bunun garantisi olmaz.
Son olarak olurda HDD yükseltmesi yaparsanız eski hdd yi mutlaka muhafaza edein olurda ilerde komple değişimi gerektirecek bir büyük arıza olursa bu hdd yi sizden isterler
Ben daha yeni değiştirdim ve kendim yaptım.(Asus)ST9500325AS vardı ST9500420AS taktım.

Atilla Sarıtaş
30-07-2010, 21:22   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Yazıda belirtmişler ekleme ihtiyacı duydum daha önce laptop bozmadığım için bi fikrim yok :D

noleafclover
30-07-2010, 22:35   |  #12  
Yıllanmış Üye
311 mesaj
Alıntı: Atilla Sarıtaş  
Yazıda belirtmişler ekleme ihtiyacı duydum daha önce laptop bozmadığım için bi fikrim yok :D
Biz de laptop bözmuyoz kendisi bozuluyor bozulursa Ağzı kulaklarına varıyor

Atilla Sarıtaş
30-07-2010, 22:48   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Orası öyle Kahkaha

turkey2008abc
07-08-2010, 15:36   |  #14  
Yıllanmış Üye
162 mesaj

t5y modelini almayı düşünüyorum fiyatı gayet uygun.Bi de üstüne adamlar bluetoottan hdmi a kadar herşeyi var

Atilla Sarıtaş
08-08-2010, 20:33   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
5,871 mesaj
Alıntı: turkey2008abc  
t5y modelini almayı düşünüyorum fiyatı gayet uygun.Bi de üstüne adamlar bluetoottan hdmi a kadar herşeyi
Aldığın zaman incelemeni bekliyoruz Beğendim 

turkey2008abc
08-08-2010, 23:12   |  #16  
Yıllanmış Üye
162 mesaj

daha tam karar veremedim ama alırsam olur

angdestodie
28-09-2010, 00:45   |  #17  
Taze Üye
1 mesaj

Ben yaklaşık 6 aydır kullanıyorum bu modeli işim web tasarım windows 7 ultimate kurulu makinede. Photoshop(CS3), Flash(CS3), Dreamweaver(CS4) hiçbir zaman kapanmaz bende :) hiç bi upgrade yapmamama rağmen gayet performansından memnunum ama eğer yeni alacaksan bunun bi üst modeli var, onun işlemcisi dual amd çok büyük bi fiyat farkı da yok bunu alacağına onu al daha iyi olur senin açından.

Bu arada ekran kartı performansı çok iyi değil (zaten öyle bişe beklemek hata olur) iki-üç yıl öncesinin hemen hemen bütün oyunlarını çalıştırıyor (düşük çözünürlükte ama akıcılığı iyi) bazı HD Filmlerde (720p ve üstü) takılmalar olabiliyor. ama diğer herşey gerçekten çok iyi.

Sanırım bu HD filmlerde takılma olaylarını diğer modelde pek yaşatmaz.

http://www.datastar.com.tr/b2c/w ... oID=147705&CID=3582

Son Düzenleme: angdestodie ~ 28 Eylül 2010 00:47
Atilla Sarıtaş
28-09-2010, 00:56   |  #18  
OP Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Genel olarak internet bilgisayarı. Zaten ilk geldiğinde slogan olarak " Netbook fiyatına Notebook ! " ile yola çıktılar. Sizin yorumunuzda tam yerinde oldu. Bahsettiğiniz programlarda sorun çıkarmıyorsa internette hiçbir sorun çıkarmayacaktır. Teşekkürler bilgi ve öneri için. Sanırım benim Laptop almama biraz uzun bi süreç var :)