Halen i5 lerden iyi masaüstü deneyimi var.

Kapalı Hesap (153334)
14-10-2012, 12:29   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Anlamak zor.Adamlar gidiyor 2000tl verip laptop alıyor test etmeye gidiyorum ama ne hikmetse i5 8gb ram var ama bilgisayar p3 gibi.Arkadaş şu p4 3.0 ht nin nezaman masaüstü performansını intel laptoplarda yaşatıcak.Bir firma bukadarmı aciz olur.Şuraya bak norton 2013 antivürüs tarama yapıyor.Dvd den batman arcam city yükleniyor, internette geziyorum, kullandığı işlemciye bak.Şimdi bu bile bana yetiyorken neden i5 para vereyim üstelik p4 yarısı kadar masaüstü performansı yok rezalet.insanı bilgisayardan soğutuyorlar.

Hani 2gb rami 4gb yapsam hdd yide ssd yapsam birde ati redeon 4350hd nin yerine amd 7800 civarı bir ekran kartı alsam i7 ile kapışıcaz.Halbuki testlerde i5 lider.Ama gel gör elimi atıyorum bir saatte açılıyor.Herzaman derim p4 3.0 ht nin saniyede verdigi tepki diğerlerinden kat kat hızlı.Acayip seri davranıyor.İ5 bu yok 4 çekirdekli olmasına ragmen sanki düşünüyor açıyımmı açmıyıyımı.Acıyorum paralara.Sağolsun microsoftta çok büyük destek sunuyor hdd yi 2 ye bölücez ubuntuyu bile kurdum 2 ye bölemedim.Çok iyi olmuş.yeni Laptopları tam tabletler gibi yapmışlar.
Ama benim i5 im daha az işlemci harcıyor diyorsanız DETROID de işlemci yükünü azatlama olayları bitmez.İ5 i7 hava.Bizzat test ettim.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 14 Ekim 2012 12:56
black_flood
14-10-2012, 13:22   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

senin anakart baya bi şeyli olduğundan işlemcininde yıpratılmadan kullanılmamasından kaynaklı bir durum. i5 olayınada gelince doğru anakart ve yeterli psu olduğunda gayet iyi çalışıyor.

ayrıca i5 4 çekirdekli değil hiç üretmedi intel daha 4 çekirdekli laptop işlemcisi .5 olarak. i7 ler 4 çekirdek ama dediğin gibi bende pek atraksiyon yaparken daha göremedim ssd takınca atraksiyonun babasını yapıyor zaten intel işlemcili laptoplar.

işlemciler çok hızlı artık fakat mekanik diskler yetişemiyor işlemci hızına bu nedenle darboğaz oluyor. ssd disklerde darboğaz olmadığından hiç beklemeden işlem yapabiliyor yeni işlemciler ayrıca senin sistemine tam tersine bir ssd disk tak tam tersi bir durum ile karşılaşacaksın işlemcin diskin veri işleme hızına yetişemediğinden sürekli frenleme yapacak işlemlerde.