hangi dağıtıma geçmeliyim?

yusufd84
20-07-2009, 21:12   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
36 mesaj

fedora kullanıcısıyım.ve aslında bu yaz tanıştım linuxdünyasıyla.kodlara aşinayım ama fedoranın beni pekte sardığınısöyleyemem.çünkü fedorada bitmek bilmeyen bir donanım problemi var,elbette bu linux'un diğer dağıtımlarında da büyük bir problemdir...benim aradığım görselliği,screenlet ve deskletlere hakimiyeti olandonanımlara uyumluluğu daha yüksek,hızlı bir linux. buyüzden deubuntuya geçmeyi düşünüyordum ama pardusun yeni versiyonu geldiği içinacaba pardusu mu denesem diye düşündüm.sizlerin önerisi ne olur????

Selçuk İslamoğlu
21-07-2009, 00:22   |  #2  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Kararlılık istiyorsan Ubuntu...

Kütüphane desteği en geniş dağıtımlardan bir tanesi...

yusufd84
21-07-2009, 01:04   |  #3  
OP Yeni Üye
36 mesaj

cevaplarınız için teşekkürler.
bedava olduğu için sürekli de dağıtımları değiştiremem ya;)
en azından piyasadaki onca dağıtımdan sayısını 1-2 taneye indirip öyle kurmam daha mantıklı.

ben de ubuntuyu deneyeceğim gibi.sonuçta fedorayı 2aya yakın süre denedim ve fedoranın bana pekte uymadığını anladım.
aslında ben kriterlerimi verdim ve hazırcılık gibi gelebilir.ama şu da varki herbir sürümü indirmek,kurmak,detaylarını öğrenmekte epey vakit alan birşey...

kararı vercek benim ama bir bilene sormakta da fayda var.ben fedorayı kurarken linux ile ilgili sadece windowsa rakip,açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olarak biliyordum ve ben bu maceraya atılmaktan hiç sıkılmadım.denemeye devam;);)...

murataytar
22-07-2009, 00:07   |  #4  
Taze Üye
6 mesaj

ubuntu 8.10 + compiz fusion . bence görsellik istiyorsan kesin çözüm.

yusufd84
22-07-2009, 00:14   |  #5  
OP Yeni Üye
36 mesaj

ben özellikle screenlet ve deskletlere hakim olmak istiyorum, ayrıca 174f:6a31 kodlu webcami de çalıştırabilmek, yarın ubuntuya geçecem bakalım;);)zaten ubuntu türkiye formu da çok güzele benziyor yardımda sıkıntı çekeceğimi de sanmam.

Son Düzenleme: yusufd84 ~ 22 Temmuz 2009 00:14