Hangi fotoğraf makinasını almalıyım?

erkan1525
13-09-2010, 16:13   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Merhaba değerli üstatlar.
Max fiyat: 350 TL
İstediğim özellikler:
Yüksek kalitede fotoğraf.
Olabildiğince fazla optik zom
Fotoğrafları bilgisayar ortamında görüntülüyorum bu yüzden olabildiğince yüksek çözünürlüklü olmalı. montaj kırpma v.s işlemlerde yapılabilecek çözünürlükler.
Şart değil: Video çekme, video mp4 v.s oynatma
Mümkün olabildiğince hızlı çekim
Flash Şart
Şarjlı batarya ŞART (AA pilli istemiyorum)
Kırmısı göz, gece gündüz, ışık v.s
Ve diğer özellikler...

Bu şartlarda alabileceğim en iyi fotoğraf makinası hangisi olabilir. önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

VOY
14-09-2010, 00:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
922 mesaj

350 Lira'ya doğru düzgün profesyonel ve yarı profesyonel makine almayı beklemeyin. Belki eski cihazlardan veya 2. el olarak alabilirsiniz. Ama bu fiyata Dijital Fotoğraf makinelerinden tavsiye edebileceğim 2 tane cihaz var. Ortalama satış fiyatları 300-350 civarı. Bana göre bu fiyata alabileceğiniz en iyi 2 dijital fotoğraf makinesi;

Sony Cyber-shot DSC-W310 12.1MP 2.7"Lcd
Nikon Coolpix S570 12MP 2.7"Lcd

Rlsr
15-09-2010, 02:32   |  #3  
Rlsr avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
235 mesaj

ben de benim makinemi tavsiye etmek istiyorum... Canon A1100... fiyatı da düştü... 290 lira oldu... ama pilli.. 50 liraya vartanın dört tane şarjlı pilini ver şarj makinesini alabilirsin... yanına bi de on beş liraya falan iki gb kart yeter dersen alırsın... tek diyeceğim muhteşem bir makine. bir sürü çekim modu var ve çözünürlüğü yüksek. aynı zamanda hızlı... ister otomatik ister manuel... enstantane çekim modu mu ararsın ne ararsan var hani başka makinelerde de var ama gerçekten çok kaliteli bir makine...