Hangi ses sistemi? nedir bu yarış? neden:)

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
basch
31-05-2005, 18:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle ses sistemlerinden, ses kartlarından "hiç bir şey" anlamadığı vurgulayarak size bir kaç soru soracağım izninizle;

1- bir hoparlör alayım dedim; başıma gelmeyen kalmadı, stressiz hayatım birden karardı; ya nedir bu yarış? bu kadar model, bu kadar fiyat farkları vs vs. başım döndü :((

2- 4.1 de ucuzmuş dedim creative'in, demez olaydım. Laptop kullanıyorum ve de malum tek çıkış var, Birde external ses kartı almam gerekecekmiş. Ondan da vazgeçtim:(
Sanırım external almadan en fazla 2+1 kullanabilecem, bu sebeple;

Açıkçası creative i-trigue 3300 lere bayıldımm....ama fiyatı malum
birde inspire 2+1 ve de çeşitleri var...o da çok ucuz..

Bu kadar fiyat farkı nedendir?
i-trigue de dizayn farkından başka ne vardır? Bir cevher mi gizlidir içinde? Nasıl bir ses farkı yaratacak i-trique inspire ile kıyaslandığında ve de fiyat farkını da göz önünde bulundurarak: DEĞER Mİ?

AMA DİZAYN A DİYECEK BİŞİ YOK... HASTA OLDUM!!:)
Cevaplarınız bekliyorum, beni aydınlatın lütfen..

Banned
11-06-2005, 17:48   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
1,157 mesaj

Abicim şöyle bir durum var.Laptopundaki tek çıkışı çoklayarak 2 çıkış haline getirebilirsin.Surround olmaz ama yine de tüm hoparlörlerden ses alırsın.
I-TRIGUE serisi sadece dizayn olarak değil güç olarak da farklı bildiğim kadarıyla....Onlar daha güçlü oluyor ama o kadar para vemeye değimez bence...

lazrailefsanesi
11-06-2005, 22:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

4.1 den 2.1 e kadar düsmüssün ,biraz daha canın sıkılsa kulaklık alacan gibi Gülümseme diablo nun dedigi gibi ses cıkıs yerine (bi kibrit kutusunun yarısı kadar) bi alet takarak 4.1 kullanabiliyorsun.Tüm elektronikcilerde,bilgisayarcılarda herkeste bulunur.Hatta bunu 4.1 satan adam bilgisayarda kullanacaksanız diye yanında vermesi lazım.Benim bilgisayarımda da 4.1 creative var ve tek ses cıkıs yerim var.Sorunu yazdıgım gibi hallettim ve ses kalitesinden memnunum.gayet güzel ses alıyorum.Birde 4.1 almayı düsüüyorsan soyle bir sey diyim,creative düsük seste yüksek ses kalitesi verir,microlabda düsük seste adamın canını sıkar yüksek seste temiz ses verir.Subwofer'ın hava cıkıs deligi ne kadar büyükse o kadar yükses seste temiz ses verir.Creative tavsiye ederim.Sıkma canını direk 4.1 al.ses kartı martına gerek yok.Data kablosu satan yerler gibi bir parcacıya gir bana iki kulaklık girisini tek kulaklık girisi yapacak birsey lazım de gene verirler.Kolay gelsin.