HANGİNİZ YÜRÜDÜNÜZ??

root1907
26-01-2007, 11:11   |  #1  
root1907 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
231 mesaj

Türk soyum, türk dünüm, türk bugününüm, türk ruhum, türk duruşum, türk işim, türk türk oğlu türküm,Hepimiz milliyetçiğiz ve hepimiz osmanlı evlatlarıyız,mustafa kemal'in izinden giden gençliğiz, bir ermeni öldü diye onbinler yü rüdü, her yıl onbinlerce şehit veriyoruz hanginiz yü rüdünüz.

BOOMFUNKMCS
26-01-2007, 11:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

(()

bu kadar ilgi bana görede aşırı geldi ama bu formda bazı hususları açarsak konu ermeni-türk meselesine döner.yüzeysel bir yorumdan fazlasını yapmak istemiyorum.

(konu başlığını küçük harfle yazarsan daha iyi olur)

Son Düzenleme: BOOMFUNKMCS ~ 26 Ocak 2007 11:35
root1907
26-01-2007, 11:51   |  #3  
root1907 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
231 mesaj

evet haklısın  ancak bütün ermeni basını bu konuyu ermeni türk sorunu olarak ekranlara yansıttı hatta ermeniztanda sözde soykırımı anıtının önünde binlerce insanla röportaj yapıldı ve tüm ermeniler orada türkeyede işlenen cinayeti diilde resmen soykırım meselesini hakkında yorumlar gerçekleştirmeye çalıştılar,ben işlenen bu cinayet konusunda memnun diilim hatta üzgünüm çünki ölende bir insandı sonuçta ve bu cinayetide kınıyorum ancak canımı sıkan nokta ermenilerin bu konuya başka gözle bakmaları, bu cinayet ermeniler için sadece bir piyon oldu.

Özalp
26-01-2007, 12:22   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
139 mesaj

"Hepimiz Ermeniyiz" türündeki sloganlar da yanlış bence. Niye Ermeni olalım? Tamam ölen kişiye de saygımız sonsuz ama niyeyse bizim insanımızın özelliği midir nedir; biri bir laf çıkartıyor, birden herkes benimsiyor.

ozgur_v
27-01-2007, 06:21   |  #5  
Yıllanmış Üye
285 mesaj

Öncelike senin yaklaşımın doğru değil,kendi adına konuşmalısın hepimiz milliyetçiyiz demişsin.Ben değilim mesela ve Türkiye de Kendini milliyetçi olarak tanımlamayan insanlar, tanımlayanlar kadar.
İkincisi ordaki söylem(hepimiz Ermeniyiz ) sadece empati yapmak için söylenmiştir.Yoksa böyle birşey demekle kimse Ermeni olmuyor(Türkiye de azımsanmayacak kadar Ermeni vatandaşlarımızda var yani Ermeni olmak aşağılık bir şey değildir.)Yani bir insan sırf ermeni oldğu için öldürülüyorsa bizde Ermeni yiz denmiştir.
Örneğin Almaya da nazilerin yaktığı Türk aile içinde Almanyada miting yapılmıştır.Hemde senin beğenmediğin o kesimler yapmıştır.Sorun ırkçılığa karşı olabilmek.
Bir diğer konu Türkiye de bazı kesimler birşeylere açıktan karşı çıkamayınca hemen şöyle birşey çıkıyor.''Yok efendim güneydoğuda ölen şehitlerimize niye duyarlı değilsiniz.''
Zaten bu ülkenin sahibi birtek o kesimler ve ölen gençlerimize vatandaşlarımıza birtek onlar üzülüyorlar!Mesela sen nerden biliyorsun ordaki insanların üzülmediğini?
  Bu ülkede hangi kesim olursa olsun kafatası milliyetçiliği üzerinden siyaset yaparsa bu ülkeye zarar verir.Zaten bulunduğumuz bölge din,mezhep ve etnik savaşlar yönünden karıştırılmış bir bölge.
  Örneğin millyetçi kesimler neden abd ye tepki göstermezler?Bu nasıl milliyetçillik.Abd ye en öenmli ve enciddi tepkiyide senin o beğenmediğin kesimler gösteriyor.
Neyse konu uzadıkça uzuyor.Sonuna bir şiir eklmek istiyorum konuyla ilgili.

kardeslerim bakmayin sari sacli olduguma ben asyaliyim
bakmayin mavi gozlu olduguma ben afrikaliyim
agaclar kendi dibinde golge vermez benim orda sizin ordakiler gibi
tipki benim orda arslanin agzindadir ekmek
ejderler yatar basinda cesmelerin ve olunur
benim orda ellisine basilmadan sizin ordaki gibi
tipki bakmayin sari sacli oldugumua ben asyaliyim
bakmayin mavi gözlü olduguma ben afrikaliyim
okuyup yazma bilmez yuzde sekseni
benimkilerin siirler gezer agizdan agiza
turküleserek siirler bayraklasabilir
benim orda sizin ordaki gibi kardeslerim
siska oküzun yanina kosulup siirlerimiz topragi surebilmeli
pirinc tarlalarinda batakliga girebilmeli dizlerine
kadar bütun sorulari sorabilmeli
butun isiklari derebilmeli yol baslarinda durabilmeli
kilometre taslari gibi siirlerimiz
yaklasan dusmani herkesten once gorebilmeli
cengelde tamtamlara vurabilmeli
ve yeryuzunde tek esir yurt tek esir insan
gokyuzunde atomlu tek bulut kalmayincaya
kadar mali mulku akli fikri cani neyi varsa verebilmeli
buyuk hurriyete siirleimiz

tolga2207
27-01-2007, 11:31   |  #6  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

Hepimiz Ermeni'yiz sloganına ben de pek sıcak bakmıyorum. Hepimiz Hrant Dink'iz daha mantıklı. Çünkü bu şekilde savunulan bir ırktan çok düşüncedir.

destkop
27-01-2007, 12:45   |  #7  
Yıllanmış Üye
558 mesaj

hangi ermeni hepimiz türk'üz diye bağırıyokiGülümseme