hard discten verilerimi alamıyorum

hdd mağduru
15-01-2014, 01:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaşlar laptop hard diskim çalışmıyor bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. bir akşam bilgisayarımı kapatmak için geçerli işlemi yaptım fakat bilgisayarım 2 3 dk içerisinde kapanmadı. ben de kapatma düğmesine uzun süreli basılı tuttum kapanmasını sağladım. ertesi gün bilgisayarımı açmaya çalıştığımda windows başlatılıyor dedi ve daha da ilerlemedi. hard diske format atmayı denedim ama formatı da kabul etmiyor. ara kablosu ile başka bilgisayara taktığımda c ve d olarak iki bölümün olduğunu görüyor fakat c ve d açılmıyor. bilgisayarcıya götürdüm o da bi şey yapamadı kopyalama başlıyor fakat sorun oluyor gidiyor dedi (ne kadar doğru söylüyor bilemem ama) verilerimi nasıl kurtarabilirim hard disc yanmış mıdır ya da herhangi bir parçasında bozulma mı olmuştur bana yardımcı olablir misiniz ? saygılar

NOT:hard disc herhangi bir hasar almadı düşme falan olmadı

Son Düzenleme: hdd mağduru ~ 15 Ocak 2014 20:58
excel_mustafa
15-01-2014, 20:54   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,446 mesaj

nette biraz araştır hdd onarım programları olacak onları deneyebilirsin.olmazsa bu işi yapan yerler var.birine götürüp baktırabilirsin.

excel_mustafa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
eryilmaz
16-01-2014, 14:50   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
53 mesaj

Başka bir bilgisayara bağlayıp scandisk yaptırmayı denedin mi?

hdd mağduru
16-01-2014, 21:36   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

hard diski bilgisayar okumuyor ki nasıl scandisk yapabilirim hard diskim hassarlı mı yanmış mı sizce