Hard disk yardımı?

Kapalı Hesap (113439)
29-11-2009, 16:48   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
464 mesaj

arkadaşlar konuyu bilerek buraya açıyorum çünkü diğer bölümlerde açtığım konulara kimse yanıt vermiyor doğru düzgün. Windows 7 bölümündekiler ilgili oluyor . soruma geçeyim kısaca ;

bu anakart var bilgisayarımda ; http://www.epox.com/product.asp?id=EP-8KDA3I

bu anakarta bu hard disk takılır mı , tam kapasite gösterebilir mi ?

yardımlarınız için teşekkürler ..

hsngrms
29-11-2009, 17:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
401 mesaj

takılır ve tam kapasite gösterir, anakartın sata desteklemesi hard diskin sata2 olması kafanı karıştırmasın sorun çıkmaz (:
not: sata2 sata'dan 2 kat hızlı ama hard diskin sata2 olmasına rağmen sata'ya bağlayacağın için sata hızında kullanabilirsin. eğer fiyat olarak uygun bulursan sata2 destekleyen anakart almanı öneririm hızı 2 kat farkedecek bence yeterince büyük bir fark (:

Kapalı Hesap (113439)
29-11-2009, 17:32   |  #3  
OP Kapalı Hesap
464 mesaj

teşekkürler hsngrms, bu hard diski almayı düşünüyorum. Anakart konusuna hiç girmeyelim :) bilgisayar 5. yılını dolduruyor artık , yükseltme işine girmek benim için masraflı ve gereksiz olur bu saatten sonra . Chip dergisinin çeşitli sayılarında belirttiği gibi 3.-4. yılını geçen bilgisayarda ve bilhassa 500 dolar civarı terfi ücreti tutuyorsa , böyle yapmak yerine yeni bir bilgisayar almak çok daha mantıklı olucaktır. ee onu da alıcak param yok zaten. Hard diske download yaptığıım için ihtiyacım var , ayrıca ide kablosunda da problem var .

hard disk konusunda itirazı olan , bişeyler eklemek isteyen yoksa  konu kapatılabilir. teşekkürler .

hsngrms
29-11-2009, 17:38   |  #4  
Yıllanmış Üye
401 mesaj

rica ederim. şimdiden hayırlı olsun (: