Hard Drive XS 3.0: USB 3.0 sabit disk geliyor

CHIP Online
28-09-2009, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

USB 3.0 cihazları içerisinde en çok bekleneni hangisi dersiniz? İşte özellikleri, işte fiyatı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/hard ... -geliyor_15488.html

Resimlerle: En küçük USB bellekten dev kapasite...

Alman BT firması Freecom "Hard Drive XS 3.0" ile USB 3.0 arabirimini kullanan ilk harici sabit diski tanıtıyor. Bu sayede 130 MB/s veri aktarım hızına ulaşmak mümkün oluyor.

Freecom'a göre 3,5 inçlik cihaz hem son kullanıcıya hem de profesyonellere hitap ediyor. Kullanıcılar 1 TB ve 2 TB depolama arasında seçim yapabiliyor. Diskin ağırlığı yaklaşık 860 gram.

Sabit disk USB 3.0 sayesinde teorik olarak saniyede 500 MB transfer hızına ulaşabiliyor. Fansız cihaz eski standartla da uyumlu ve USB 2.0 arabirimiyle çalışabiliyor.

Hard Drive XS 3.0 Avrupa'da kasımdan itibaren satışa sunulacak. 1 TB'lık sürümün fiyatının 120 Euro olacak. Ayrıca Freecom disk için uygun bir USB 3.0 denetleyicisi de sunuyor. Denetleyicinin hem mobil hem de masaüstü sürümünün fiyatı yaklaşık 30 Euro.

Tüm konu: Hard Drive XS 3.0: USB 3.0 sabit disk geliyor

İzleyin: USB bellekler işte böyle üretiliyor

Resimlerle: En küçük USB bellekten dev kapasite...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: USB 3.0 destekli cihazlara geçiş yapmayı düşünüyor musunuz?

Whiskey_3
28-09-2009, 15:47   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Doğrusunu söylemek gerekirse 2-3 yıl daha USB 3.0 kullacağımı sanmıyorum, çünkü bu kış yeni bir ASUS notebook aldım ve üzerinde USB 2.0 ve e-sata girişleri var. USB 3.0 için donanımı yenilemek ya da elinizdeki net/notebookları yenilemeniz gerekecek. Bu durumda USB 3.0 teknolojisi için ben biraz daha bekleyeceğim.