Harddisk Işığı sönüp reset atıyo

sezgint
23-04-2011, 23:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

Arkadaşlar bilgisayarıma yeni format attım.Format atmamın sebebi ise normal kullanımda herhangibir sorun çıkmıyor ama oyun oynarken harddisk ışığı sönüyor ve bilgisayarın ekranı siyahlaşıp birkaç saniye sonra reset atıyor ve yeniden başlatıyor.Bunun dzelmesini umarak format attım sorun çözülmedi.Hdtune ile harddiski tarattım herangi bir sorun veya ölü nokta çıkmadı.Yardımlarınızı bekliyorum.

Windows 7 Ultimate Service Pack 1
Harddiskim Western Digital 500gb Blue serisi

M.G.G
24-04-2011, 08:28   |  #2  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

PSU düşük geliyodur.Yeni bir Psu ile dene ;)

infoman
24-04-2011, 09:35   |  #3  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,884 mesaj
Alıntı: sezgint  
Arkadaşlar bilgisayarıma yeni format attım.Format atmamın sebebi ise normal kullanımda herhangibir sorun çıkmıyor ama oyun oynarken harddisk ışığı sönüyor ve bilgisayarın ekranı siyahlaşıp birkaç saniye sonra reset atıyor ve yeniden başlatıyor.Bunun dzelmesini umarak format attım sorun çözülmedi.Hdtune ile harddiski tarattım herangi bir sorun veya ölü nokta çıkmadı.Yardımlarınızı bekliyorum.

Windows 7 Ultimate Service Pack 1
Harddiskim Western Digital 500gb Blue

1- Isı kontrolü yap, sıcaklıklar normal mi incele. (HWMonitor güzel program)
2- M.G.G nin dediği gibi PSU yetersiz veya bozulmuş olabilir. HWMonitor ile 12V, 5V ve 3V değerlerini incele düşükse PSU sorunu delil göstermiş olur.
3- HDD'yi daha iyi bir programla incele, mesela Hiren's Boot CD 10.6 da bulunan Hdd regenerator ile incelersen görülmeyen sorunları ble görebilirsin.
4- Ekran kartı, anakart ve ses kartı sürücülerinin en güncel sürümlerini yükle.
5- Tek bir oyunda sorun oluyorsa başka oyunlarla da deneme yap.