harddisk kutusunu açma

lucifer31
08-02-2009, 20:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

elimde seagate 750gb harddisk var.arızalandı ve bilgisayar hiçbir şekilde görmüyor kutuyu açıp başka bir bilgisayara takacam.kutuyu nasıl açacağımızı bilen arkadaşlar anlatabilirmi.

Banned
08-02-2009, 20:53   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
lucifer31
elimde seagate 750gb harddisk var.arızalandı ve bilgisayar hiçbir şekilde görmüyor kutuyu açıp başka bir bilgisayara takacam.kutuyu nasıl açacağımızı bilen arkadaşlar anlatabilirmi.
Aman aman. Muhtemelen arıza seagatenin geçenlerde açıklamış olduğu kendi hatasından kaynaklanıyordur. Seagate bu disklere hem değişim hemde veri garantisi vermekte. Açmanız halinde diskin çalışma ihtimali yok. Bu nedenleyok yere hem içerisindeki verilerinizden hemde diskinizden olmayın. Açmanız halinde garanti dışı kalacaktır. En doğrusu seagate ve servisinizle irtibata geçin.

benersince
08-02-2009, 20:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

ön tarafta 2 vidası vardır onları aç içinden sata ve elektirik kablosunu çıkar bulkadar

eger vida yoksa tırnaklıdır ozamanda sert bir cisimle açıklık olan kenar yüzeyinden kastırarak açabilirsin

ya tabi teknik destegi istemiyorsan

Son Düzenleme: benersince ~ 08 Şubat 2009 20:59
lucifer31
09-02-2009, 00:39   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

benim harddiskin modeli seagate'in kendi hatasından yani firewire hatasından kaynaklanan modelinden değil.birden arızalandı ve bilgisayar tarafından hiç görülmüyor şuan.içinde çok önemli verilerim var.seagate'in sitesine baktım veri garantisi vermiyo kendi hatasından kaynaklanmıyanlarda.i365 adlı şirkete ödeme yaparsam verileri kurtarıyorlar ama bunun fiyatıda yüksek.benim bu verileri mutlaka kurtarmam lazım o yuzden içini açmamı önerdiler başka ne yapabilirimki.

Banned
09-02-2009, 00:52   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
lucifer31
benim harddiskin modeli seagate'in kendi hatasından yani firewire hatasından kaynaklanan modelinden değil.birden arızalandı ve bilgisayar tarafından hiç görülmüyor şuan.içinde çok önemli verilerim var.seagate'in sitesine baktım veri garantisi vermiyo kendi hatasından kaynaklanmıyanlarda.i365 adlı şirkete ödeme yaparsam verileri kurtarıyorlar ama bunun fiyatıda yüksek.benim bu verileri mutlaka kurtarmam lazım o yuzden içini açmamı önerdiler başka ne yapabilirimki.
Siz yinede önce seageteye sorununuz bir yazın, onlarla görüşün. Açacaksanız sonrasında yine açarsınız. Yavaş olun, önce en risksiz çözümlerden başlayın. Hadi açacaksınız diyelim bunu bile ben olsam bu işten anlayan işinin ehli bir teknik servse gider, onlarla beraber yapardım. Sonuçta harddisk belki 300-500 lira önemli değil geri kazanılır  ama içerisindekiler geri gelmeyebilir. Acele etmeyin, seageteye bir yazın bakalım ne diyecekler.