Harddiskimin kullanilan boyutu neden tam gözükmüyo

pshadow
22-09-2007, 03:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

Tekrar selamlar.. Belki bununla ilgili başlık açılmıştır ama bulamadım, daha doğrusu bi iki arama yaptım ama bi sonuç alamadım, belki doğru anahtar kelimeyi bulamadım..

Konu şu, bilgisayarımdan c'ye sağ tıkalyıp özelliklerden şu andaki kullanılan alana bakıyorum, bi kenarda tutuyorum, bide c'ye girip gizli dosyalar dahil hepsini seçiyorum sağ tıklıyorum, bakıyorum toplam dosya boyutuna.. Arada ~7 GB gibi bir oynama war.. Defrag falan mı yapmak gerek yoksa bir açıklaması warmıdır bunun??
Hani 7 GB bir ihtiyacım yok, çok bir sorun teşkil etmiyor ama eminim nedenini bilen birileri wardır..

Şekil a-1:

sebebi nedir acep?

nightdark
22-09-2007, 23:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
328 mesaj

geçen gün başka forumda başka biride aynı sorunu dile getirmiş.şimdi bulamadım o sayfayı ama yazılan cevaplarda normal oldugunu söyleniyordu.

başkalarıda yanıtlar ama ben gene söyleyeyim bir sorun yok normal.

cicin_61
07-10-2007, 16:55   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

arkadaşım sorun dediğin aslında normal birşey ve hemen hemen bütün bilgisayarlarda bu böyledir mesela benim 120 gb hardiskimin son 8 gb di gözükmüyor bende ilklerde endişeye kapılmıştım ama teknik servis bunun normal bişe olduğunu söleyince içim rahatladı

Aras Yurtman
08-10-2007, 17:22   |  #4  
Aras Yurtman avatarı
Yıllanmış Üye
571 mesaj

Görünmeyen System Volume Information klâsörü ya da gizli bir klâsör yer kaplıyor olabilir.

Araçlar > Klâsör Seçenekleri'nde Gizli dosya ve klâsörleri göster'i işaretle ve Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle'nin işaretini kaldır. Bunları uyguladıktan sonra C:'de birkaç dosya ve klâsör daha görünecektir. Büyük bir ihtimalle aradaki fark, bunlardan kaynaklanıyordur.