Harddiskimin transfer hızı...

_hEro
15-08-2009, 01:08   |  #1  
_hEro avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

Arkadaşlar windows 7 kullanıcısıyım(Gerçi vistadada durum farklı değildi bilgi olsun diye yazdım)Ve örneğin 700mb lik full bir cd yi hdd ye aktarırken 2 , 3 ,bazen 10 mb ile aktarıyor.Sizce bu normal mi.Hdd içersinde aktarım yaptığım zaman çok nadir 30lara çıkıyor.Bu herzaman neden 30 değilde kimi zaman böyle.HD tune ile minik bir test yaptım.İşte sonuçlar.Beni biraz aydınlatırsanız sevinirim.Vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler.

Test sonucunda ortalama 50mb/sn den bahsediyor.Hiç göremedim bunu.
Bu arada sistemim
4GB ram
amd 8450 x3 2.1 ghz
sapphire hd4830 256bit 1gb
Asus m3a78 board
western digital 250gb hdd(ayrıntılar resimde var)

_hEro
15-08-2009, 03:26   |  #2  
_hEro avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

Teşekkürler kontrol edip durumu bildireceğim.
Bu arada HD nin çok sessiz olduğunu söyleyemicem ayrıca sesli olmasına rağmen yavaşta.Neyse tabiki söylediklerinizi denicem bakalım...

Bahsettiğiniz programı bulamadım.Sitesinde yanlızca hdd özellikleri yazıyordu.(büyük ihtimal ben bulamadım)
Bios değerlerine gelince.IDE/AHCI olduğnu nrden anlyabilirim.HDD satadan bağlı.(belki yardımcı olur)
Ayrıca biosta hdd yi seçince çıkan değerleri(gerekli gereksiz ne varsa artık) yazmak istedim:

LBA MODE: Supported
BlockMode: 16 Sectors
PIO MODE: 4
Async DMA: MultiwordDMA2
ULTRA DMA: ULTRA DMA 6
SMART MONITERING: Supported
32 BIT DATA TRANSFER: Enabled

Dediğim gibi gerekli gereksiz yazmak istedim belki yardımcı olur diye.Ayrıca yazdım değerlerin ayar durumları "auto" durumda.Yardımlarınızı bekliyorum.

Son Düzenleme: _hEro ~ 15 Ağustos 2009 04:06