Harici harddiskim çalışmıyor..

chagri
21-03-2009, 21:25   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Dün akşam çalıştırdığım maxtor onetouch4 harici hdd bugün öğlen taktığımda çalışmadı önünde bulunan düğmesinin ışığı dün sürekli olarak yanarken ve elektiriği bağladığımda dönmeye başlayan hdd bugün bağladığımda ışığının sürekli olarak yanıp sönüyo ve hdd de hiç hareket yok bilgisayara bağladığımda hiç bi şekilde bağlanıp bilgilerime ulaşamıyorum :( lütfen bana yardım edin ne yapmam gerekiyo internete baktım hiç bi destek bulamadım yardımcı olursanız sevinirim..Ağlıyor

Barış
21-03-2009, 21:44   |  #2  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

öncelikle kablonuzu kontrol etmekle işe başlayın bu konuda çok başı yanmış biri olarak en hafif bi bükülmede kablo bozuluyordu.

eger sarsma darbe vs. ye maruz kalmıs ise dış kasayı çıkarıp sürücü ile baglantıyı saglayan soketleri kontrol edebilirsiniz.

chagri
21-03-2009, 21:47   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

Dün çalışıyordu sabah çalıştırmak için bağladığımda çalışma güç kablosunu bağladığımda ışığın sürekli yanıp söndüğünü farkettim :( herhangi bi sarsıntı düşme vs olmadı akşam çıkardım sabah taktım çalışmadı

Barış
21-03-2009, 21:50   |  #4  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
1,971 mesaj

peki kabloyu eledik diyelim :) (ama elemeylim )

bilgisayarımda hdd gözükmüyor mu ? donanımı güvenle kaldırmadıgınız zamanda harddisk yüzüyinde badsector e ve sonunda ulaşılmamaya neden oluyo bu konu ile mesajımda var ve harddisk atmak zorunda kaldım

chagri
21-03-2009, 21:56   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

pc kapandıktan sonra çıkardım hddyi böyle bi problem olmaz gibime geliyo bu hareketimle + hddyi alalı daha 1 hafta oldu ve çok fazla kullanmadım :( başka kabloyla deneme imkanım nasıl olur bilemiyorum normal bi adaptör çalıştırırmı acaba

Barış
21-03-2009, 22:01   |  #6  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
1,971 mesaj
chagri
pc kapandıktan sonra çıkardım hddyi böyle bi problem olmaz gibime geliyo bu hareketimle + hddyi alalı daha 1 hafta oldu ve çok fazla kullanmadım :( başka kabloyla deneme imkanım nasıl olur bilemiyorum normal bi adaptör çalıştırırmı
sizinki galiba bu şekilde deqil kablonuz ?

taktıgınız zaman bilgisayarımda çıkmıyor galiba ? Bilgisayarım/Yönet/Disk Yönetimi kısmında gözüküyor mu ?

chagri
21-03-2009, 22:04   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj

bilgisayarda gözükmüyo hiçbi şekilde elektriğe taktığımda hdd hareketide yok usb kablosu evde çok deneyim ama sanırım sorun ondan kaynaklanmıyo

Barış
21-03-2009, 22:14   |  #8  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
1,971 mesaj
chagri
bilgisayarda gözükmüyo hiçbi şekilde elektriğe taktığımda hdd hareketide yok usb kablosu evde çok deneyim ama sanırım sorun ondan kaynaklanmı
diğer arkadaşlarda ilgilenirler umarım

chagri
21-03-2009, 22:43   |  #9  
OP Taze Üye
5 mesaj

İlginiz i,çin teşekkür ederim umarım başka ilgilenende olur tüm bilgilerim bundaydı bi şekilde geri almam lasım teşekkür ederim