Hata 118 ve Diğer garip Durumlar :(

ikpon
09-10-2011, 00:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar ben bir ay önce windows xp sp 3 kullanırken sistemimin çok yavaş olduğundan şikayet edip yeni bir sistem topladım.Sistemim amd x4 ati 4850 vs.Yanlız bir problem çıktı ortaya eski bilgisayarımda internet ile ilgili hiçbir sorun yaşamaz iken,yeni bilgisayarımda tonlarcaa sorun var :/.Şimdi ilk olarak internetten başlayayım.Yeni bilgisayarım ile beraber internetim bi garip oldu.Çoğu site açılmıyor.Ama bazen de açılıyor ama aşırı derecede yavaş.Bazen donanımhaber'i açarken bi kaç saat sonra hiç açmamaya başlıyor.Bzen hata 118 işlem zaman aşımına uğradı hatası bazen ise direkt sayfa görüntülenemiyor hatası.Girmediği siteler arasında ekşi sözlük,inci sözlük,facebokk gibi hayat damarlarım var :/.Ama bazı sitelere sorunsuz giriyor.Örneğin Chip :).Başka sorunlara gelirsek League of Legends adlı online oyunu oynuyorum.Eski bilgisayarımda hiçbir sorun yok iken şimdi ana sayfada 3 dkkadan fazla durursam connection timeout hatası veriyor ve oyunla internetin bağlantısı kesiliyor yani birisyile mesajlaşamıyorsun match history'ye bakamıyorsun vs.Ayrıca oyun yuklenirken oyun kendi kendine kapanıyor.Ondan sonra açmaya çalıştığımda (reconncet yaptığımda) firewall hatası veriyor 2-3 kere sonra açılıyor ama daha bitmedii :(.Sonrasında oyuna girdiğimde 1-2 dk sonra disconnect yiyorum.Tekrar reconncet olduğmda bir kez veya birkaç kez (bazen de hiç disconnect yemiyorum) daha disconnect yiyorum.Ama hemen hemen 7.dk dan sonra daha hata vermiyor bazen 40.dklarda veriyor.
İnternetim Türk Telekom 1 Mbit.

Google Chrome'da hata 118 zaman aşımına uğradı ve normal görüntelenmiyor ama Ie de sadece sayfa görüntülenemiyor hatalarını veriyor.

Son Düzenleme: ikpon ~ 09 Ekim 2011 00:11
ikpon
09-10-2011, 00:08   |  #2  
OP Taze Üye
3 mesaj

Ama Speed Test yaptığımda download 0.9mbit çıkıyor ayrıca indirirekn de normal.Yalnız upload speedim 0.03 ?

ikpon
09-10-2011, 12:20   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Beyler hiç kimse yok mu Chip'te yanıt bulacak ?

Erdem_Aydın
09-10-2011, 12:51   |  #4  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

Kardeşim anakartın driverini güncelle. Sorun belki anakartta ki ethernet yongasında olabilir imkanın varsa bi harici ethernet kartı tak, başka bi modem dene. Kablolarda da bi sorun olabilir. Ayrıca kullandığın şu sp3 sorunlu olacilir. dediklerimi sırayla bi denemende fayda var yada bi müşteri hizmetlerini ara bi sorun varmı nette kontrol etsinler. Ve biz sorunlara karşı yorum yaparız kesin konuşamayız bilgisayarı görmeden bunuda unutma.

şafak89
10-10-2011, 05:21   |  #5  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

uploadın 0 olmasıda sıkıntı en azından 0.2 olmalı :)