HDD Alert : Anlamsız bi ses geliyor.

HPQ-User
24-10-2009, 14:28   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

nefretddd sormuş:
Sabit diskten anlam veremedim sesler gelior. yerine oturmadıgı için olabileceğini dusundum ve 4 taraftan da sağlam şekilde vidaladım fakat sorun değişmedi. dıııııııııııt dıııııııııııııııııt dııııııııııııt şeklinde alert gibi bi ses hdd sorunsuz çalışıo fakat biraz daha fazla ısınıyor sebebi ne olabilir. yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
amd 4500+ asus a8n5x mother+ 160 samsung hdd+ 2 gb ddr400 ram+ ati radeon hd4650 ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

CapanQGLU
24-10-2009, 15:08   |  #2  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj
Alıntı: ADEM-KAYA  
1- Sürekli Ses Güç kaynağı arızası 
2- Birçok kısa bip Anakart arızası 
3- 1 uzun Bellek tazelenmesinde hata 
4- 1 uzun 1 kısa Anakart veya BIOS çipi arızası 
5- 1 uzun 2 kısa Ekran kartı arızası (Genellikle eski kartlardaki DIP switch kaynaklıdır) 
6- 1 uzun 3 kısa Ekran kartı arızası 
7- 2 uzun 1 kısa Ekran kartı arızası (RAMDAC kaynaklı (?) ) 
8- 2 kısa Bellek parity (eşlik) hatası 
9- 3 kısa Belleğin ilk 64k’lık bölümünde hata 
10- 4 kısa Timer hatası 
11- 5 kısa İşlemci hatası 
12- 6 kısa Klavye işlemcisi hatası 
13- 7 kısa İşlemci hatası 
14- 8 kısa Ekran kartı belleğinde okuma/yazma hatası 
15- 9 kısa BIOS ROM hatası 
16- 10 kısa CMOS okuma/yazma hatası 
17- 11 kısa Tampon Bellek Hatası

Erhan Tiryakioğlu
24-10-2009, 15:37   |  #3  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

HDD Den mi Anakarttan Mı HDD den Değilse Anakart Sesleri Yukarıdaki Gibi Anlamlar Doğuruyor ...

nefret0606
25-10-2009, 00:19   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

KARDEŞİM ÇOK SAOL SAYENDE ÇÖZDÜM. SORUN C SIKKINDA AÇIKLADIĞIN GİBİ HARİCEN EKRAN KARTI VE 2 HDD BESLEMESİ EKLEDİM PSU YETERSİZ KALMIŞ ARKADAŞIMDAN THERMALTECK 750 WATT PSU ALIP DENEDİM SORUNSUZ VE SESSİZ BİR BİÇİMDE ÇALIŞIYOR VE PERFORMANSI COK İYİ . ISINMA SORUNU DA ORTADAN KALKTI. YARDIMIN İÇİN TEŞEKKÜ

Alıntı: TBCMagic  

a) Bu sorun baslamadan önce herhangi bir program yükledin mi? (Program belki HD'yi sürekli endeksliyor - düsük ihtimal)
b) PC'yi baslat ve dogrudan BIOS'a gir. PC'yi o sekilde calistir (yüksüz sekilde). Ayni ses devam ediyor mu?
c) Herhangi donanim degisikligi yaptin mi? Mesela Grafik ekledin mi? PSU (güc kaynagi) yetersiz kalabilir. Aynisi bende olmustu, harddisk sanki "geberiyor" gibi sesler cikartmaya baslamisti.
d) Samsung'un sayfasindan HDUtil programini indir ve harddisk'i test et (ISO'yu bir CD'ye yazdirip PC'yi boot ediyorsun. Select submenu ( SELF DIAGNOSTIC) basligini incele.) HDUtil programini kullanabilirsin, fakat HD üreticinin programini kullanmani tavsiye ederim. http://www.samsung.com/global/bu ... /Support_HUTIL.html
e) Harddisk'in sicakligi ne kadar? (Mesela HDTune programi ile görebilirsin: http://www.hdtune.com/)
nefret0606
26-10-2009, 20:35   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Hoşbulduk :)

Alıntı: TBCMagic  
Rica ederim! :)

CHIP FORUM'a hos geldin!

Gördügün gibi: O sesin bir anlami varmis! ;)