hdd arızası

ozide
06-07-2007, 13:28   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

arkadaşlar. hdd açılmıyor. başka pc'ye taktım biçimlendiremiyorum.. hdd tamir programı nereden bulabilirim..

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 06 Temmuz 2007 14:25
Borga-x
06-07-2007, 13:57   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

hdd tamır programı dıye bır sey yok.Wındows ıcınden scandısk yaptırman yeterlı ama senın hdd buyuk ıhtımalle elk.kartı yanmış.Eğer hıc açılmıyorsa o hdd aynısından alman lazım elk.kartları değiştirmen lazım, içindeki bilgiler önemli değilse hıc değmez ama önemli bilgiler varsa tek çare bu.
bırde hdd veri kurtarma fırmaları var onlara götürerek bılgılerını kurtarabılırsın.

manager817
06-07-2007, 14:55   |  #3  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

bilgisayarın diski hiç mi görmüyor yada açılışta disk yok hatası mı veriyor ? başka bir bilgisayara takıp defrag yapmayı denedin mi? denediysen diski taktığın bilgisayar yine senin problemli diskini görmediyse büyük bir ihtimal diskin de fiziksel bir problem olmuş olabilir!! diski ilk aldığın günkü gibi fabrika çıkışı haline getiren programlar var, bu programlar dikte ne tür arıza olursa olsun mutlaka diski görüyor ve diskine low level format atıyor, yani diskin bu format sonrasın da sıfırmış gibi oluyor !!! tabii bu formatta bütün bilgiler gider.. bu programla diskini kurtarabilirsin. eğer mekaniksel bir problem falan yoksa .... hatırladığım kadarıyla programın ismi powermax olması lazım. bir disket halinde, pc yi floppy den açıyon ve zaten diki 1 dk bekledikten sonra diski bulup low level format atıyorsun hadi kolay gelsiinn ..

ozide
06-07-2007, 17:23   |  #4  
OP Yeni Üye
21 mesaj
manager817
bilgisayarın diski hiç mi görmüyor yada açılışta disk yok hatası mı veriyor ? başka bir bilgisayara takıp defrag yapmayı denedin mi? denediysen diski taktığın bilgisayar yine senin problemli diskini görmediyse büyük bir ihtimal diskin de fiziksel bir problem olmuş olabilir!! diski ilk aldığın günkü gibi fabrika çıkışı haline getiren programlar var, bu programlar dikte ne tür arıza olursa olsun mutlaka diski görüyor ve diskine low level format atıyor, yani diskin bu format sonrasın da sıfırmış gibi oluyor !!! tabii bu formatta bütün bilgiler gider.. bu programla diskini kurtarabilirsin. eğer mekaniksel bir problem falan yoksa .... hatırladığım kadarıyla programın ismi powermax olması lazım. bir disket halinde, pc yi floppy den açıyon ve zaten diki 1 dk bekledikten sonra diski bulup low level format atıyorsun hadi kolay gelsiinn ..
bilgisayar açılmıyor işletim sistemi hatası diyor.. format atmayı denedim olmuyor. defalarca denedim Kur yarım kalıyor. disk'i başka PC'ye Taktım ve gördü. ama açmıyor biçimlenmemiş diyor. biçimlerdir dediğimde de windows bu diski biçimlendiremiyor diye ileti veriyor..

Borga-x
06-07-2007, 17:36   |  #5  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

o zaman low level format atman lazım hızlı bıcımlendırı kabul etmez. Hdd ön adreslemesı ucmuş bu yuzden bılgılerı nereye koydugunu bulamıyor. Bu yuzden hdd çalışmıyor.Dığer mak adam gıbı format atmalısın.

ozide
07-07-2007, 19:20   |  #6  
OP Yeni Üye
21 mesaj
Borga-x
o zaman low level format atman lazım hızlı bıcımlendırı kabul etmez. Hdd ön adreslemesı ucmuş bu yuzden bılgılerı nereye koydugunu bulamıyor. Bu yuzden hdd çalışmıyor.Dığer mak adam gıbı format atmalısın.
şu an maxblast programı ile biçimlendiriyorum. çok met ettiler bu programı. umarım düzelir. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim..

icakmak
25-02-2009, 10:53   |  #7  
icakmak avatarı
Yıllanmış Üye
195 mesaj
ozide
şu an maxblast programı ile biçimlendiriyorum. çok met ettiler bu programı. umarım düzelir. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim..
dostum işin sonucunuda yazarsan çok daha iyi olur benzer sorunları yaşayan arkadaşlar olabilir

osangu
02-12-2013, 01:56   |  #8  
Taze Üye
19 mesaj

hd tune ile bi diski kontrol et derim bence  ve disk üzerinde fiziksel sorun varsa programla bunu düzeltmek çok zor. kabloları kontrol etmek bece format atarken yarıda kalmasını düzeltebilir. şu adreste de değişik bilgiler mevcut http://kutahyatamircisi.com/gene ... tespiti-ve-cozumler