hdd format atıyorum yine aynı oluyor yardım

ARS72
24-02-2009, 12:32   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

mrb benim 40 gb samsung hdd var .2 ye bölünmüş C ve D diye.bölümleri birleştirip tek disk yapmak istiyorum.format atıyorum siliniyor gözüküyor pc kapatıp açınca aynı dosyalar geri geliyor sanki hiç format atılmamış gibi.ne yaptıysam olmadı .hdd sağlam pc her iki bölümüde görüyor.internette araştırdım bazı forum sitelerinde bişeyler buldum denedim olmadı.yardımlarınızı bekliyorum.

zxsel
24-02-2009, 17:06   |  #2  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

formatı ustenmı atıyorsun yoksa pc acılırken boot olarakmı boot olarak at pc acılısta format cd ıle acarken pısletım sıstemının yuklemek ıcın bır tusa vbasın benzerı bır yazı cıkarken  entere bas ...bır kac kere

buturmu format atıyorsun yoksa sıstem acııkken  cd yı takıp yukselt dıyerekmı eger  oyle sıstem acıkken yaparsan hıcbısey sılınmez vede bolum olusturamazsın...

su lınkı ıncele bı

ARS72
24-02-2009, 17:24   |  #3  
OP Yeni Üye
35 mesaj

mrb aynen verdiğiniz linkteki gibi formatı atıyorum diskleri silip birleştiriyorum xp kuruluyor bitince yeniden başladığında yine 2 bölüm olarak geliyor ve sanki hiç format atılmamış gibi eski haline geri geliyor.

zxsel
24-02-2009, 17:51   |  #4  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

ACABA HDD DENDE BI SORUNMU VAR  harddıskı cıkart  harıcı bır usb den  baglantı kur bıcımlendır dıcem ama bu senın ıcın ugrsamkdemek   acaba hdd bozuk mu yoksa vırusmu var  dıye dusunmeye basladım yok sa deep freeze gıbı bır program kullandıysan hdd  se kalıcı hasar bırakmıs olmasın dıye dusunuyorum ama kesın bır yorum zor.baska hdd al onuda d  e  olarak  kullan ozaman yada ılgınc bır yontem  onercem sana vısta yukle bırde oyle bak cunku bende buna benzer bır ara olmustu  hata  vısta yuklyıp hdd hatası duzeldı ondan sonrada xp yukledım yanı

once vısta ıle format attım   sonrada xp ye donusturdum cunku xp kullanmayı sevıyorum bıdene ıstersen..

ARS72
24-02-2009, 19:17   |  #5  
OP Yeni Üye
35 mesaj

hdd bir sorun yoknormal çalışıyor içine girebiliyorsunuz dosyaları açabiliyorsunuz çıldıracam bir türlü olmuyor maxblast proğramıyla sıfırladım pc açınca yine eski haline geliyor.sanki deefrezz gibi bir proğram varmış gibi yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

ramazandemiray
26-02-2009, 08:58   |  #6  
Üye
52 mesaj

Dos ortamında fdisk çek ve bütün bölümleri sil daha sonra tekrar işletim sistemi kur...veya hirends boot'lada yapabilirsin bu işlemi...

ARS72
26-02-2009, 09:58   |  #7  
OP Yeni Üye
35 mesaj

dos oırtamında fdisk çeçtim sonuç yine aynı değişmedi.pc kapatıp açınca dosyalar tekrar geliyor.

ARS72
26-02-2009, 10:06   |  #8  
OP Yeni Üye
35 mesaj

lovel formatta attım maxblast lada denedim olmadı.hdd bir şekilde eski haline geliyor .deepfreze veya benzeri bir proğram var sanki ama ben kumadım böyle bişey eşime sordum oda kurmadım diyor.hdd sağlam içindeki bilgi okunuyor içine bigi atabiliyorsunuz.ama bir türlü format atamıyorum dosya sistemi FAT 32 İKİ PARTİTİON DA ÖYLE.sağ tıklayıp biçimlendir dediğimde NTFS olarak biçimlenmiyor.ama FAT 32 olarak biçimleniyıor ama yine eskihaline geliyor.

zxsel
26-02-2009, 15:04   |  #9  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

dostum pcnde deep freeze gıbı bır programda olsa hıcbırı formata dayanamaz cunku sen format atınca farklı bır ısletım sıstemı kurarken  zaten hdd yı bıcımlendırıyorsun bence senın sorunun donanımsalderım  hdd onarıcı programları dene yada vısta ıle format at bak  yıne olmuyorsa hdd yı degsıtr derım

OnlyMann
26-02-2009, 15:25   |  #10  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Önerim;

HDD fdisk yaptıktan sonra bölüm oluşturmadan diske Linux kurmayı deneyiniz. Linux kurulumu bittikten sonra tekrar windows kurmayı deneyiniz.

Ancak bağladığınız bilgisayarda 2. bir hdd varmı? Belki windows kurarken farkında olmadan raid yapmış olabilirsiniz. Diskleri sync yapmak anlamında eski bilgileri 2. diskten alıyor olabilir mi? (Klonlama yapıyor olabilir.)

ARS72
27-02-2009, 16:13   |  #11  
OP Yeni Üye
35 mesaj

artık pes ettim bıraktım yardımlarınız için teşekkürler

zxsel
27-02-2009, 16:19   |  #12  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

senbenım dedıgımı yap bende  burda cozum bulamadım sordugum soruların bazılarına    en ıyısı forum sahıplerıne n bı yardım ıstesen dıyorum...yada al bı hdd onuda  d olarak kullan bak bakalım  d yı bıcımlendırınce yıne olcakmı ben deuyuz oldugum seyler ustune gunlerce ugrasıyorum...ama cozum hep 20 gun soruyor oda tesaduf uzere cozumude cogunlukla yapa boza yapıyorum yada cok cesıtlı ofurmlardna googleden aynı arızası olanları okuyup denıyorum..

ARS72
10-03-2009, 13:15   |  #13  
OP Yeni Üye
35 mesaj

çok uğraştım ama henüz bir çözüme ulaşamadım

realnumber1
15-03-2009, 00:47   |  #14  
Taze Üye
5 mesaj

Bende de ayni problem var, diski D olarak da bagladim, low level format da attim ama sonuc sifir, ne yaparsan yap dosyalar oldugu gibi geri geliyor.
Icinde kurulu deepfreeze benzeri bir programda yok.
Var mi ilac olabilecek kimse?