Hdd lerdeki veri kaybı (Kapasite)

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Brains
31-03-2004, 17:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar bende 2 tane 20 Gb 7200 Quantum Hdd var ve depo olarak kullanıyordum. Bir ara klasörlerin adlarını özel karaterler şeklinde (&%$#) gösterdi ve artık bilgilerime kavuşamadım ve fdisk, partition magic, linux, Acronis DiskEditor ve daha birçok programlar kullandım bu arada low level format bile denedim ama yinede örneğin biosta cyls veya head  gibi özellikleri yarı yarıya gösteriyor ve hdd nin yarısını ancak kullanabiliyorum o da sağlıklı değil örneğin kopyalama sırasında kasıyor. Bu arada biosu auto yaptığımda makina açılırken 20 gb tı görüyorum ama fdisk vs kullandığımda
Bu arada hdd lerin kartlarını sağlam bir hdd kartı ile değiştim ama nafile...
Bu arada yeni bir 40 Gb hdd yi 34 Gb olarak kullanabiliyoruz 38 civarında olması gerekirken
Bu zannedersem bir virus olabilir diyorum bu konu hakkındaki bilgilere ihtiyacım var hepinize kolay gelsin arkadaşlar

LaMbaCiNi
31-03-2004, 22:55   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
52 mesaj

ilk önce hardiskinin ide kablosunu degismeyi dene madem iki hardisk denemissin(biri 20 biri 40 gb ozaman b sektor yok demektir).sorund evam ederse hardiski başka bi makinada bölümlemeyi dene oda olmazsa.
sistem disketiyle acip fdisk /mbr yap oda olmazsa biosunun modelini tam olarka al internette bios markasinin ana sayfasina gidip güncelle oda olmazsa.hardisk kablosunun anakartta takildigi yeri kontrol ettir oda olmazsa o anakarti ve hardiskleri aynen pencereden aşağı :-)hiç bişey olmuyosa ki bunları yaptıktan sonra virüsten eser kalmaması lazım ki eğer virüs varsa eğer.ozaman anakartını komple değiş virüs varsa biosuna zarar vermiş olabilir.yada anakartıda bi sorun olabilir.