hdd yi nasıl bozarım..

hamitranda
28-06-2009, 10:56   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

bundan iki ay önce hp pvipilion aldım wista yüklü ama 1 gb ram vardı . ertesi gün  teknosa ya gittim ya 1 gb daha ram atmalarını yada xp yüklemelerini talep ettim ( ücreti karşılığında )
teknik servisi aradılar ve verdikleri cevap şu oldu . istekleri karşılamak değil sorun var ise çözmek miş görevleri bu nedenle pc sağlıklı çalıştığı ve herhangi bir sorunu olmadığındna red cevabı verdiler ..
iyi dedim sert camdan olmayan bir masa rica ettim gösterdiler pc yi koyuç açtım ve ortaya var gücümle bir yukruk indirdim .  klavye tuşlarının ortasında koca bir çöküntü oluştu. bu hali ile ordaki elemana uzattım garantiden değil sigortadan faydalanmak istiyorum dedim. ekledim bu tututmu lütfen iletin yeniside aynı şekilde gelirse yine kıracağımı bildirdim ( sigorta kapsamında her ne sebebple olursa olsun kırılmaya, yanmaya , su geçirmeye , çalınmaya karşı 1 yıl ücretsiz sigorta hediye ediliyor hp laptopta )
yeni laptoğum  aynı marka ve model gelmekle birlikte 2 gb ram vardı üstünde . birde sigortasını incee derim . detaylar hukukta çok işe yarayabilir

MY_KIL
25-12-2009, 03:33   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
351 mesaj
Alıntı: hamitranda  
bundan iki ay önce hp pvipilion aldım wista yüklü ama 1 gb ram vardı . ertesi gün  teknosa ya gittim ya 1 gb daha ram atmalarını yada xp yüklemelerini talep ettim ( ücreti karşılığında )
teknik servisi aradılar ve verdikleri cevap şu oldu . istekleri karşılamak değil sorun var ise çözmek miş görevleri bu nedenle pc sağlıklı çalıştığı ve herhangi bir sorunu olmadığındna red cevabı verdiler ..
iyi dedim sert camdan olmayan bir masa rica ettim gösterdiler pc yi koyuç açtım ve ortaya var gücümle bir yukruk indirdim .  klavye tuşlarının ortasında koca bir çöküntü oluştu. bu hali ile ordaki elemana uzattım garantiden değil sigortadan faydalanmak istiyorum dedim. ekledim bu tututmu lütfen iletin yeniside aynı şekilde gelirse yine kıracağımı bildirdim ( sigorta kapsamında her ne sebebple olursa olsun kırılmaya, yanmaya , su geçirmeye , çalınmaya karşı 1 yıl ücretsiz sigorta hediye ediliyor hp laptopta )
yeni laptoğum  aynı marka ve model gelmekle birlikte 2 gb ram vardı üstünde . birde sigortasını incee derim . detaylar hukukta çok işe
arkadaşım biraz fazla sallamışın kusura bakma. o hp deki sigorta işi öyle olmuyo, ürünün başına birşey gelince haklılığını ispat etmen lazım çalınırsa polise gitmen lazım tutanak lazım veya sigortanın bilir kişisi ile görüşmen lazım ufak bir incelemeden geçirmeden yenisini vermezler. mesela diyelim ki arabadan laptop çalındı eğer kapıları açık bırakıp gitmişsen yani senin hatandan dolayı eğer anlarlarsa yenisini vermeyebilirler yada uğraştırırlar. o teknosa elemanı sefil zır cahilmiş yazık onun yerinde o an ben olsam aynı yumruğu suratına atardım nerden geldiğini anlamazdın bile. ne oluyo lan böyle şey mi olur babanızın dükkanı sanki teknosa:)