Hem res hem donma ! (acil yardım)

ersien
24-09-2008, 22:06   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

Selamlar öncelikle, benim pc hem donuyor hem de res atıyor farklı zamanlarda. Kimi zaman donuyor, )şöyleki altta müzik çalıyorsa o ana çalmaya devam ediyor) o an hiç bir tuş işlemiyor. Bazen de ses takılarak res atıyor. Şimdi res attı mesela, xp başlayınca "sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı" diye bir mesaj geldi. Hata raporunu yolladım. Raporun ayrıntılarının da resmini çektim, belki burdan çözüme ulaşabiliriz: [/URL]
[URL=http://g.imageshack.us/img510/olayabaktv8.jpg/1/]

Banned
24-09-2008, 22:25   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

verdiğim linkte bu konuyla ilgili açıklamalar var bakman iyi olur..;wap

ersien
24-09-2008, 22:43   |  #3  
OP Yeni Üye
30 mesaj

Kasanın yanı açık havadar yani. Temp klasöründe biraz dosya neyin silmiştim ondan olabilr mi acaba? Bir de bios update yapayım dedim yanlış oldu galiba update yapıp pc yeniden başladığında siyah ekranda küçük bir error verdi, sonra orda default ayarlara geri dön gibi bir seçenek vardı onu seçtim pc normal başladı. Meraklıyım engel olamadım kendime. :D

Banned
24-09-2008, 22:51   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

merak etme onladan değil sorunun bir kere temp klasorünü eğer program ya da oyun yüklemiyorsan güvenle silebilirsin bir sorun çıkmaz yani senin sorunun büyük ihtimalle pc'nin aşırı ısınmasından kaynaklanıyor ayrıca ramlerinden slotlarını değiştirip tek tek dene bu tür reset ya da donma sorunları ramlerdende kaynaklanabiliyor ayrıca cpu'un soğutucusunuda bir kontrol et

KraLeADeR
25-09-2008, 10:08   |  #5  
Yeni Üye
30 mesaj
kylie
merak etme onladan değil sorunun bir kere temp klasorünü eğer program ya da oyun yüklemiyorsan güvenle silebilirsin bir sorun çıkmaz yani senin sorunun büyük ihtimalle pc'nin aşırı ısınmasından kaynaklanıyor ayrıca ramlerinden slotlarını değiştirip tek tek dene bu tür reset ya da donma sorunları ramlerdende kaynaklanabiliyor ayrıca cpu'un soğutucusunuda bir kontrol
ewt kylie'nin dediği gibi olabilir ama virüs ihtimalinide unutma!

ersien
25-09-2008, 14:01   |  #6  
OP Yeni Üye
30 mesaj

Bugün kasayı temizledim, işlemci fanını çıkarıp basınçlı havayla temizledim. Ayrıca yeni aldığım ram lerimin slotlarını değiştirdim. Bakalım sorun devam edicek mi ? Ederse yazarım gene.