Hem Windows Phone 7, hem de ucuz!

CHIP Online
22-04-2010, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

MS'in yeni OS'u ile çalışan tüm ceplerin pahalı olacağını mı düşünyorsunuz? Yanılıyor olabilirsiz!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/hem- ... -de-ucuz_19599.html

Resimlerle: Windows Mobile 7'den taze kareler

Microsoft'un en yeni mobil işletim sistemi Windows Phone 7 bir yandan özellikleri ile dikkat çekiyor ama diğer yandan fiyatı nedeniyle bazı tüketicilerin kafalarında soru işaretleri yaratıyor. Fakat Microsoft Hindistan'da görevli Sudeep Bharati'nin yaptığı açıklamaya göre firma, gelişmekte olan ülkelerde pazarlamak üzere, ucuz bir Windows Phone 7 sürümü hazırlıyor.

Şu an için bu özel sürümün özellikleri netleşmiş değil ama büyük ihtimalle işletim sisteminin pek çok özelliği bu sürümde yer almayacak. Bu sayede hem sistem daha ucuza satılabilecek, hem de bu işletim sistemini kullanacak olan telefonların donanımsal özellikleri daha düşük, yani daha ucuz, tutulabilecek.

Özellikle gelişmekte olan ve alım gücü düşük olan ülkelerde rekabetçi fiyatlara satılabilecek olan bu özel sürümün 2010 yılı sona ermeden önce piyasaya çıkmış olması bekleniyor.

Tüm konu: Hem Windows Phone 7, hem de ucuz!

İzleyin: Windows Mobile 6.5.3 işbaşında

Resimlerle: Windows Mobile 7'den taze kareler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce bu özel sürüm  Windows Phone 7 tutar mı?

_hEro
22-04-2010, 18:22   |  #2  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

ucuz iyi hoşta her özelliği kısıtlanmış ve kullanmak için para talep eden bir sistem gelmiyodur umarım.

Fattur
22-04-2010, 21:41   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Bilinmez...

haerat
11-10-2010, 17:59   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

kısıtlı bir sistem başarılı olurmu?
hayır başarılı olmaz çünki insanların akıllıfon (smartphone) satın alma sebepleri zaten üzerindeki işletim sisteminin özellikleri.
MS özellikleri kısıtlanmış bir sistem çıkartmak zahmetine hiç kalkmasın boşuna uğraşmış olur çünki zaten piyasa bu tür kısıtlı sistem dolu bir adifon (dumphone) almak isteyen için birçok uzun yıllar kendini kanıtlamış sorunsuz sistem mevcut java temelli den symbian'a kadar ne istersen var. 
bahsi geçen WinMo 7 Lite sadece bugün WinMo 6 - 6.5 ile çalışan 7'yi donanım olarak kaldırmayan cihazlari yükseltmek (upgrade) için işe yarayabilir ancak reel bir getirisi olmayacağı için hiç bir üretici pekde uğraşmaz.