hepsini kullanamıyorum yardım

mangun15
12-02-2013, 12:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

arkadaşlar merhaba asus laptopum var pc yi ne kadar zorlasamda ramin hepsini kullanmıyor hep ghz den yiyor chorme ve explorerdan 200 küsür sekme 5 hd video 1 oyun sağ altta çalışan bir sürü uygulama bir sürü şey açtım hatta winrar ile büyük boyuttaki dosyalarıda sıkıştırıyordum bunları yaparken hep ghz %100 oluyor bellek kullanımı %34 de kalıyor ne yaptıysam pc kasmadı aslında iyi işte ne istiyon diyebilirsiniz de bu ramin tamamını kullanmak istiyorum sanal bellek diye birşey falan varmış heralde yardımcı olabilirseniz sevinirim 

pc nin özellikleri 8 gb ram i7 işlemci 2 gb ekran kartı 635m optimus

resim bu

DiamondMines
12-02-2013, 21:39   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: mangun15  
arkadaşlar merhaba asus laptopum var pc yi ne kadar zorlasamda ramin hepsini kullanmıyor hep ghz den yiyor chorme ve explorerdan 200 küsür sekme 5 hd video 1 oyun sağ altta çalışan bir sürü uygulama bir sürü şey açtım hatta winrar ile büyük boyuttaki dosyalarıda sıkıştırıyordum bunları yaparken hep ghz %100 oluyor bellek kullanımı %34 de kalıyor ne yaptıysam pc kasmadı aslında iyi işte ne istiyon diyebilirsiniz de bu ramin tamamını kullanmak istiyorum sanal bellek diye birşey falan varmış heralde yardımcı olabilirseniz sevinirim 

pc nin özellikleri 8 gb ram i7 işlemci 2 gb ekran kartı 635m optimus 

resim

Büyük ihtimal bir sorunun yoktur. Ram kullanmak kolay değil bilgisayarda. İşlemci daha çok iş yapıyor. Adobe Premier, 3D yazılımlar veya Photoshop'da yüksek çözünürlükteki dosyalar ile uğraşır isen uzun saatler, o zaman sağlam kullanmaya başlar. 

12 HD film bende açtım, 4.2GB kullanıyor: 

Erşah
13-02-2013, 17:20   |  #3  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

Photoshop'ta yeni bi fotoğraf aç. Onun boyutunu 1000000X 1000000 pixel'e getir. Gör bakalım ram kullanımı nooluyo?? 

Şaka bi yana gerçektende daha ne istiyosun? Render programları ancak RAM yer o da 4-5 GB'ta kadar. 5-6 tane yun açarsan RAM kullanımını görürsün. 

hacı 3 oyun açınca benim ram doluyo :D buyur...