Herkese merhaba!

asdxzvaa
03-08-2023, 09:28   |  #1  
asdxzvaa avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Herkese merhaba! Gelecek birkaç ay içinde bağımsız bir madenci olarak, özellikle Antminer'lar olmak üzere 50'den fazla ASIC madencilik cihazına yatırım yapmayı planlıyorum. Madencilikle ilgili maliyetleri azaltmak için kullanışlı stratejiler arıyorum; madencilerin satın alınmasından elektrik ve bakıma kadar oldukça masraflı. Bazı arkadaşlar düşük elektrik maliyetlerine sahip ve madencileri soğutmak için soğuk bir çevreye sahip bölgeleri öneriyor. Ancak madencilik hala yüksek yatırım gerektiren bir iş. Başka bir seçenek, daha eski modellerdeki madencileri düşünmektir, bu da daha uygun fiyatlı olabilir. Bakım endişesi yaşıyorum ve sadece temel tamir araçlarına sahibim, bu da zorlayıcı olabilir.

Genel olarak, donanım optimizasyonundan kesinti süresini en aza indirmeye kadar daha fazla maliyet düşürme stratejisine açığım. Ek olarak, bir arkadaşım relative KS3 madencilerini önerdi ve Antminer'ları tercih etmeme rağmen onu takipte tutuyorum. Ancak relative KS3'ün yüksek fiyatı karar vermeyi zorlaştırıyor. asicfinder.com verilerine göre, sadece referans için şu anda minimum 33.200 dolar fiyatla satılmaktadır.

Sonuç olarak, herhangi bir karar vermeden önce daha fazla tavsiye arıyorum. Teşekkürler!