herşey virüs

pikadmin
15-04-2007, 13:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

arkadaşlar sistemimde avira antivir adlı antivirüs kuruluydu ama nedenini bilmediğim birsebepte3n dolayı herşeye virüs uyarısı vermeye başladı ve dikkatsizliğim nedeniyle uyarı verdiği şeyleri bende virüs diyerekten sildim ama şimdi farkettimki tüm programlara virüs uyarısı veriyor. uyarıya göre parite.b olarak görüyor tüm programları ve silmek istiyor. bende onu kaldırıp nod32 antivirüs programını kurdum ama aynı hata ondada devam ediyor. yani tüm programlara virüs muamelesi yapıyor. çözüm yolu önerebileceklere şimdiden teşekkürler.

Borga-x
15-04-2007, 13:22   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

sistemini 1 veya 2 hafta öncesine al dicem belki işine yarayabilir. Tabi yedek alacak dosyan kaldıysa yedek aldıktan sonra

BOOMFUNKMCS
15-04-2007, 13:29   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

3 ay boyunca sistemini kaspersky ile koru(()

yanına Ad-Aware yi koy (()

ve bunlarla sistemini tarat arkadaşım.için rahat ettikten sonra ister ücretini öder kullanırsın.istersende demo demo her antivirüsü kullanıp tadını çıkarırsın.
başarılar...

erkanc
15-04-2007, 13:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

bence sistemi tarat ve yeniden kur işletim sisteminini tamamen sarmıştır

pikadmin
15-04-2007, 13:35   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

bilgisayarın kaspersky kaldıracağını sanmam zaten kurduğum antivirüslerde yani nod32 ve avira antivir de aynı sorunu verdi yani tüm dosyaları virüs olarak değerlendiriyor. az önce çileden çıktım ve kapattım şimdi ayrı bir bilgisayardan yazıyorum ama diğerini açmaya çalıştığımda gördümki galiba windows için gerekli doyalardanda silmiş ve bilgisayar şu anda açılmıyor. cdsini takıp onarmamı isitor ama onardıktan sonra yine sorunlar devam edermi sizce?

BOOMFUNKMCS
15-04-2007, 13:41   |  #6  
Yıllanmış Üye
3,373 mesaj

sistem dosyalarının silinmesinin sebebi norton dur büyük ihtimalle.üst seviye de kullanmayı bilmeyenler için hiç tavsiye etmediğim bir anti virüs.sistemini onardığında herşey yoluna girer ama bene arkadaşım nortonu sisteminden kaldır.

BOOMFUNKMCS
15-04-2007, 13:44   |  #7  
Yıllanmış Üye
3,373 mesaj
pikadmin
bilgisayarın kaspersky kaldıracağını sanmam zaten kurduğum antivirüslerde yani nod32 ve avira antivir de aynı sorunu verdi yani tüm dosyaları virüs olarak değerlendiriyor. az önce çileden çıktım ve kapattım şimdi ayrı bir bilgisayardan yazıyorum ama diğerini açmaya çalıştığımda gördümki galiba windows için gerekli doyalardanda silmiş ve bilgisayar şu anda açılmıyor. cdsini takıp onarmamı isitor ama onardıktan sonra yine sorunlar devam edermi sizce?
kur kaspersky i derim.nortondan az RAM yer.üstelik sistem dosyalarına dokunmaz.

başarılar...

pikadmin
15-04-2007, 13:51   |  #8  
OP Taze Üye
3 mesaj

arkadaşım mesajlarımda hangi programları kullandığımı belirttim. önce avira antivir vardı bu uyarılardan sonra onu silip nod 32 antivirüsü kurdum ama uyarılar devam ediyor. ve her dosya için aynı uyarıyı veriyor yani her dosyayı pirate.b virüsü olarak algılıyor 2 antivirüsde.

BOOMFUNKMCS
15-04-2007, 13:56   |  #9  
Yıllanmış Üye
3,373 mesaj

o zaman ad-awareyi kur tarat bakalım.

ve birde Spy Sweeper(()

sana bu 3 programdan fazlasını ve aşka bir fikri daha öneremem.ben kullandığımı ve uyguladığımı yazıyorum sana.o olmadı bu bu olmadı şu diye kalkıp sana bir ton antivirüs link leri verecek değilim.ben yıllardır bu 3 ü ile nelerden kurtuldum artık sen düşün.

hadi başarılar...

cccannn
15-04-2007, 14:01   |  #10  
Üye
52 mesaj

arkadaşlar verdigi çözüm yolları olmuyosa artık format at derim zaten sistem dosyalarınıda silmişin bilgisayında açılmıyorsa yedekleeyecin bişede yoksa format at

Son Düzenleme: cccannn ~ 15 Nisan 2007 16:43
black_flood
15-04-2007, 15:00   |  #11  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

parite virüsü için format zorunlu değil.panda antivirüs yazılımları ile %100 kurtulmak mümkün bunu her türlü garantisini veririm ama önceden bazı dosyaları sildiğini söylemişsin bu ndenden dolayı kaynaklanacak sistem hatalarını kabullenmiyorum.eğer dosyaları sildirmeseydin pandaylan tamamen kurtulman mümkün.bu virüsü kasper masper değil dünya devi symantec,trend micro bile ne karşı koyabiliyor nede 2 saat bile dayanabiliyor.pandanın lite turuncu renkli olanını kullan kurtul diğerleri bir hayli yorar sistemi eğer makina p3 yada p4 2.4 altı ise.

ŞUNU BELİRTEYİM FORMAT HİÇBİR ZAMAN ÇÖZÜM YOLU DEĞİLDİR.SADECE SORUNLARA ÇÖZÜM GETİRME YÖNTEMİNDEN KAÇIP DİREK SONUCA ULAŞMAKTIR BAŞKADA BİRŞEY DEĞİLDİR.SADECE VE SADECE DONANIM TABANLI SORUNLARDA VE HİÇBİR ŞEKİLDE GERİ GETİRİLMESİ MÜMKÜN OLMAYAN SORUNLARDA HİÇ TEREDÜTSÜZ FORMATTIR ÇÖZÜM.VİRÜSÜN VERDİĞİ ZARAR İSE PARİTE HİGH LEVEL SEVİYEYE SAHİP PANDANIN LİSTEDE DİĞER FİRMALARDA 2. SEVİYE AMA BENCE YALAN DİYOLAR 2. SEVİYE BİR VİRÜS HERŞEYİ YOK EDEMEZ.

jeomania
15-04-2007, 15:15   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

dostum ben bu virusten 160 gb full oyun dolu harddiski kurtardım. viruslu bilgisayarı onarmayla falan uğraşma o halde bırak, burda hikaye dinlemeyi de bırak söylediklerimi dene:
başka bilgisayardan yazıyorum demişsin, o bilgisayara kaspersky full yükle, updateini yap, viruslu bilgisayarın içindeki hdd yi söküp bu pc ye tak.
viruslu hdd nin içine sakın girme, antivirusun scan bölümüne gir hdd yi tarat..
parite a b c fark etmez bu virus hdd nin içinde ne kadar exe varsa hepsine bulaşan illet bi virustur. system dosyalarına ve d deki varsa program arşivlerine, en alt klasorlerine kadar bulaşır yani antivirusun herşeye virus uyarısı vermesi normaldir çünkü senin şu an herşeyin viruslu

kurtarmak için disinfect yapacan, tümü için evet i seçecen, ama tümü için delete seçersen, temizleme sonrası viruslu dosyalar virusle beraber silinebilir. delete değil temizleme yap hadi kolay gelsin

war
15-04-2007, 15:28   |  #13  
Taze Üye
19 mesaj

peki bu pandayla kasper silinen sistem dosyalarını geri getirecekmi boşuna ugrasma format gitsin tam olarak silemezsiniz o virusu

jeomania
15-04-2007, 15:32   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

boomfunk ms's arkadaşım nortonu da nerden çıkardın kafa karıştırma allasen
neyse pikadmin arkadaşım sen nortonla falan tarama yukarda yazdığım yolla bu virusten bikaç saat içinde kurtulursun..
kasperskyı tavsiye etmemin sebebi kaspersky virusu TEMİZLEMEDE hepsinden iyidir, ama virusu bulmada nod32 yi geçemez (real time korumada en iyi nod32dir) nod32 de bulduğu virusleri temizlemede kaspersky ı geçemez..
yani nod32 daha iyi buluyor ama genelde viruslu dosyayı temizleme yerine siliyor virusle beraber dosyada gidiyor.
kaspersky temizlemede daha güçlü

jeomania
15-04-2007, 15:44   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
war
peki bu pandayla kasper silinen sistem dosyalarını geri getirecekmi boşuna ugrasma format gitsin tam olarak silemezsiniz o
ya arkadaşım bizde biliyoruz heralde format çek gitsin demeyi. format çek diyorsun adam formatı c ye çekecek, d deki virusler kalacak ben bu virusu bildiğim için ona göre konuşuyorum. önce hdd yi tamamen temizlemesi lazım ÖNEMLİ OLAN YEDEKLERİNİ ALSIN DİYE.

tam olarak silemezsiniz diye bişe yok. tam olarak temizleyemezsen tam olarak silemezsin.
dediğin gibi olsaydı antivirus programı kullanmanın mantığı olmazdı

bide sence hangi antivirus programı silinen sistem dosyalarını geri getirir soruyu sormadan önce bi düşün.

neyse ya isteyen istediğini yapar hadi kolay gelsin

Son Düzenleme: jeomania ~ 15 Nisan 2007 15:47
war
15-04-2007, 16:24   |  #16  
Taze Üye
19 mesaj

bende biliyorum antivirus programının dosyaları geri getirmeyecegini benim anlatmak istedigim siz sanki virus temizlenince her problem ortadan kalkacak zannettirmeniz daha önce belirtseydin yedek almak için dosyaları viruslerden temizledigini ona göre cevap yazardım bende ozaman virus programı önerirdim. hem sadece c yemi format atılıyo sanki d yede atarsın full temizlersin.ben yedek almak istedini düşünmedim aklıma gelmedi için format at dedim.bilip bilmedin saygı sınırlarını aşarak konuşmak yakışmıyo birbirimize saygılı olalım lütfen.

Son Düzenleme: war ~ 15 Nisan 2007 16:46
jeomania
15-04-2007, 17:21   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

offf çok konuşuyon valla
hangi yazımda saygı sınırlarını aşmışım
hem bu forumda en büyük sorun OKUMUYORSUNUZ!
ben yukarda yazdım önemli olan hdddekileri kurtarmak diye..
bunu yedekleri alması için söylediğim anlaşılmıyormu??
bana saygılı olmayı öğreteceğine sen asıl mantıklı ol

ayrıca adam zaten yedek almak istediğini söylemiyor önemli olan bunu sen düşünecen

hem zaten dosyalarını kurtardıktan sonra format atmak zorunda çünkü sistem dosyaları gitmiş. açamadığı bilgisayara tabiki de format atacak ama gelipte bunu en baştan "format at gitsin" demeyle olurmu bu iş sence

OBA
15-04-2007, 17:26   |  #18  
Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

en iyisi bir mac almak. virus diye bir şey söz konusu değil. mac miniler 600 dolara kadar düştü sen onlardan bitane al rahat edersin

war
15-04-2007, 17:38   |  #19  
Taze Üye
19 mesaj

şu an çok konusuyon demek bile iyi degil sen benden az konuşmusun sanki adamın belki bilgisayrında önemli bişe yok yedek almak istemiyo nerden bilecez biz boşuna tartışıyoz zaten ikimizde aynı şeyi farklı yollarla anlatmışız sonuç aynı format atması gerektiği ben yedekleri hesaba katmadım o kadar neyse bu konuyu kapatalım artık.

Bu arada büyük harfle yazmak bagırmak anlamına gelir.birçok forumda yasaktır.forumdan atılmana sebep olur.

jeomania
15-04-2007, 18:01   |  #20  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

bağırıyorum zaten :)
neyse he kardeş he haklısın bişe demiyorum ok
hadi bakim..