hgs ihlali cezası

samet61
06-01-2016, 15:04   |  #1  
samet61 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 25
243 mesaj

1.5 yıl önce sattığım, sorunsuz bir şekilde devrettiğim aracın 2014 yılına ait 600 tl hgs cezası olduğunu bildiren bir kağıt gelmiş dün eve. gülsem mi sövsem mi bilemedim. bu kağıda göre boğaziçi köprüsü'nden geçtikten sonra otobandan izmit'e gitmeme rağmen yalnızca köprüde kaçak geçiş olmuş, diğer gişelerde problem yok mesela, bu şekilde 5 farklı ceza var. bir de gelen kağıtta '15 gün içinde dava açabilirsiniz fakat öncelikle bize mail-telefon-fax yoluyla sorun' diyor. ulan ibineler, bu cezadan eminsen, gönder fotoğrafımı, kaçak geçiş anındaki bakiyemi de sorgula onu da yaz kağıda bi zahmet, önce bizi bulun sora dava açın ne demek? bir de altına 'rica ederim' yazmış elektronik kontrol şefi unvanlı bir yetersiz. siz kimsiniz la halktan rica ediyorsunuz? iki tane bandrolden sorumlu adam, hele bi de adamakıllı yapamayan birisi nasıl rica edebilir bana ya?

neyse, sulh-cezadan dava açılabiliyor ücretsiz, her bir ceza icin o gişenin bulundugu bölgede açmak gerekiyor. zira 2 gündür telefona bakan yok, bugün fax çekeceğim cevap geleceğini sanmıyorum, maili zaten takmazlar.